Літні волонтерські проекти на Байкалі

У літні місяці традиційно на Байкалі починають працювати волонтери. Нацпарки, заповідники і екологічні рухи приготували чимало цікавих проектів. так « Велика Байкальська стежка »Запланувала роботу на восьми точках. З 4 по 17 липня в Байкальському заповіднику (долина річки Осинівка) почне роботу проект « У нетрі Хамар-Дабана ». Волонтери проведуть реконструкції підвісного моста і відновлять стежку до нього. Робота на цій території також продовжиться з 1 по 14 серпня, в цей час побудують екскурсійну стежку по долині річки Осинівка. З 11 по 24 липня добровольці будуть працювати на Великому Ушканов острові. За програмою " заповідного острова »Волонтери займуться будівництвом нової стежки протяжністю вісім кілометрів, а також проведуть облаштування стоянки.

Наступним місцем роботи волонтерів стане долина річки Шуміліхі в Баргузинском заповіднику (з 29 липня по 11 серпня). Тут їм належить зробити розмітку і будівництво стежки на ділянці крутого підйому від берега Байкалу, а також спорудження лавок на оглядовому майданчику.

З 7 по 20 серпня пройдуть роботи на Олхінском плато (проект « Велетні сибірської тайги ») В Іркутській області. Добровольці розчистять і розмітять зарослі стежки між скельників Ідол і Старуха, а також проведуть ремонт на крутому ділянці з гребеня масиву Витязь, відремонтують міст через річку Олха по дорозі до скельників і постоять гать на заболоченому ділянці стежки. Ближче до кінця серпня, з 12 по 25 число, волонтери розчистять і постоять нову ділянку стежки в Джергінском заповіднику, верхів'я річки Баргузин (проект « Зірки Балан-Тамура »). Також тут облаштують стоянки, встановлять покажчики і промаркують стежки. За словами координатора літніх проектів «Великий байкальської стежки» Наталії Тугутхоновой, на всі перераховані вище маршрути волонтери вже набрані, проте все ще залишаються два напрямки, де вільні місця є.

Наталія Тугутхонова:
- Це новий проект «На берегах зачарованої Иньї» (Баргузинская долина). Місця там чудові, дуже красиві, куди не так просто дістатися простому туристу. Думаємо, група не набирається тому, що люди вважають за краще їхати в перевірені місця - Байкальський заповідник або на Витязь, а про Баргузинской долину багато з них навіть і не чули, і їхати туди трохи бояться. Другий проект, куди набір волонтерів ще відкрите, - «Збережемо тайгову млин» в Бугульдейке. Він стартує 26 серпня і є останнім у сезоні. Волонтери під керівництвом досвідченого бригадира будуть займатися реставрацією старовинної водяного млина, перенесеної з покинутого тайгового селища кілька років тому.

Отримати додаткову інформацію та записатися у волонтери можна в розділі «Літні проекти» на сайті «Великий Байкальської стежки ».

Ще один великий волонтерський проект - табір « Байкальської берегової служби »Починає свою роботу в Прибайкальском районі Бурятії 15 липня. Волонтери візьмуть участь у прибиранні, проведуть просвітницьку роботу і дослідні рейди. Територія роботи служби - близько 30 кілометрів від села Безім'янка до Каткова. Також в рамках роботи табору відбудеться виїзд в Баргузинский район і в дослідницьких цілях на Ольхон. Друга зміна табору почне роботу 1 серпня.

Друга зміна табору почне роботу 1 серпня

Зображення з сайту savebaikal.com

У Байкальської заповіднику в цьому році також заплановано чимало програм. За словами фахівця відділу екологічного туризму Анжеліки Гасарановой, з 20 по 30 червня пройде дитячий табір Великий Байкальської стежки, з 21 липня по 3 серпня буде працювати волонтерський табір « бурундук », А у вересні в рамках акції« 360 хвилин заради Байкалу »Добровольці проведуть прибирання території.

Фото з сайту 360minutes.ru

З 20 червня стартує дитячий проект «Великий Байкальської стежки». У ньому візьмуть участь 16 дітей у віці від 12 до 16 років, частина з яких з малозабезпечених сімей. Хлопці по дві-три години в день будуть розчищати і ремонтувати вже наявну в заповіднику стежку, а в решту часу ходити в походи і знайомитися з природою. Також протягом літа школярі і студенти відвідають територію заповідника в пізнавальному проекті « Еко-автобус ». Ця акція також проводиться і в Прибайкальском нацпарку. З 20 червня стартує дитячий проект «Великий Байкальської стежки»

Пікнікові стоянка. Фото Прибайкальского нацпарку

За словами фахівця відділу рекреації та пізнавального туризму Прибайкальского нацпарку Олени Стандніцкой, цього літа волонтери працюватимуть на Ольхоне і, можливо, в Великому Голоустное. Добровольці облаштують стоянки для туристів. В цьому році в нацпарку очікують більш професійних працівників, а також багато іноземців. Добровольців чекає важка, але в той же час цікава робота.