Освоюємо китайську грамоту і китайську живопис | Іванівський державний хіміко-технологічний університет

У Центрі китайської мови і культури ІГХТУ другий рік влітку організовується табір для школярів «Сяо Лун» - «Маленький дракон». Якщо в минулому році відвідувати літній табір і навчатися китайської мови захотіли лише 5 відважних школярів, то в цьому році бажаючих виявилося значно більше і були організовані дві зміни - в липні і в серпні.

Про те, як навчалися і чому навчилися діти в першу зміну, де акцент був зроблений на активну мовну практику, ми вже розповідали ( http://www.isuct.ru/department/ightu/news/2018/06/29/oni-zagovorili-po-kitayski ).

Сьогодні розпочала роботу друга черга літнього табору «Сяо Лун», займатися в якій виявили бажання 22 школяра. Це «нульова група» - хлопці з нульовим рівнем знання китайської мови (12 осіб) і «просунута група» - школярі, вже освоїли ази китайської мови, які хочуть розширити свої знання китайської культури (10 осіб).

Заняття в літньому таборі «Сяо Лун» безкоштовні, завдяки підтримці університету і засобам виграного вузом гранту Росмолодежи «Тьютор 2.0: Розвиток системи наставництва та професійної орієнтації в ІГХТУ». (# Росмолодежь # росмолгрант # ресурсцентр).

З «нульовий групою» працює Наталя Геннадіївна бича, яка в 2012 році закінчила курси китайської мови в нашому університеті, має сертифікат, підтверджений HSK (Hànyǔ Shuǐpíng Kǎoshi) - стандартизований кваліфікаційний іспит з китайської мови для осіб, які не є носієм мови, право і досвід викладання китайської мови.

У програмі занять цієї групи - знайомство з китайською мовою: тональність мови, вправи з фонетики, деякі елементи китайської граматики, вивчення на китайській мові тим «Привітання», «Знайомство», «Моя сім'я», «Домашні тварини», «Я вчу китайський мова »і розмовна практика.

Для «просунутої групи» організовані заняття з вивчення китайської культури і живопису. Їх проводять викладач Іванівського художнього училища ім. М.І. Малютіна, художник, арт-теоретик, лінгвіст Юрій Иннокентьевич Єрмілов і Юлія Олександрівна Засорина - художник-педагог.

Програма занять включає основи китайського живопису «гохуа» і естетики Дао. На першому занятті школярі познайомилися з історією китайського живопису, дізналися, що таке «дао», «інь» і «янь», засвоїли поняття жанрів і стилів китайського живопису, змогли побачити цікаві відеоматерали про художників Ван Вей, Ся Гуй, Го Сі, Ма юань і їх картини.

На наступних уроках школярі дізнаються про зв'язок китайського живопису і поезії, нерозривний зв'язок живопису з каліграфією, познайомляться з китайськими принципами письма, китайськими мальовничими матеріалами і навіть самі навчаться малювати традиційні для китайського живопису гілку сливи, бамбук, квіти і листя. Головна мета програми - дати дітям уявлення про естетику Дао, про сенс китайського образотворчого мистецтва і його відмінності від мистецтва європейського, прищепити їм інтерес до цього виду творчості і його подальшого самостійного вивчення.

Заняття в другій зміні літнього табору школярів «Сяо Лун» триватимуть до 10 серпня.

Т.Устінова

# Росмолодежь # росмолгрант # ресурсцентр