У дружини Андрія Мягкова інсульт

Смерть Дмитра Брусникина, актора, режисера і педагога, згуртувала, здається, весь колектив МХТ ім. Чехова

Перед церемонією прощання Камергерский провулок заповнився його колегами, друзями і простими шанувальниками. Багато повернулися в Москву з відпусток, щоб сказати Дімі (маємо так його називали в оточенні) останнім прости.

За гіркою іронією долі Брусникин пішов з життя всього через дві доби після того, як його офіційно призначили керівником театру «Практика», трупу якого Дмитро Володимирович дбайливо збирав зі своїх учнів. До власного театру майстер йшов усе своє життя, нехай і не дуже довгу (йому було всього 60), але дуже насичену.

- Прекрасний Діма, чому так рано ?! - не стримувала сліз на панахиді дружина Сергія Юрського актриса Наталя Тенякова. - Ми будемо пам'ятати його чудові вистави, дуже непогані фільми. Він був сильний, з чоловічої статтю і дуже мужній.

Він був сильний, з чоловічої статтю і дуже мужній

Незважаючи на дуже гармонійні відносини і загальну любов до театру, Брусникин рідко працював зі своєю Мариною. зображення: globallookpress.com

Останнім часом він боровся з важкою недугою.

- Я викладала на курсі Олега Єфремова в Школі-студії МХАТ, де Діма навчався зі своєю майбутньою дружиною Машею (Марина Сичова, а нині Брусникина, - відома театральна актриса. Вони 40 років крокували рука об руку. Без звичних в акторському маленькому світі підлості, зрадництва , зрад. - І. С.), - говорить актриса Алла Покровська, мама Михайла Єфремова. - Діма красенем був, а який у нього приголомшливий внутрішній світ, який світився добротою і розумінням інших людей. Я була впевнена, що у нього хвороба серця, і лише днями дізналася, що у нього був рак, не знаю чого, мені незручно запитати. Рік тому Брусникина оперували, сподівалися на краще, недавно хіміотерапія почалася, і вже через кілька днів він назавжди пішов.

Алла Сігалова як могла втішала Андрія Мягкова

Ще один учитель Брусникина в Школі-студії МХАТ - Андрій Мягков на панахиді тримався з останніх сил. Його ніжно опікала вдова режисера Романа Козака - хореограф Алла Сігалова. Але чому ж поруч з народним артистом, улюбленим за радянськими комедіями «Іронія долі», «Службовий роман» і ін., Не було його коханої дружини - актриси і педагога Анастасії Вознесенської?

- Вона зараз дуже серйозно хворіє, от і не прийшла, їх сім'ю один Андрій представляв і проводжав їх учня, - пояснила Алла Покровська.

Треба відзначити, що і сам 80-річний Мягков зараз не в кращій фізичній формі, у нього давно проблеми з суглобами. Кілька місяців тому він проходив обстеження в одній з клінік зі скаргами на нестерпні головні болі. А до цього переніс серйозну операцію на серці.

75-річна Вознесенська, за словами сусідів їхнього будинку на Кутузовському проспекті, теж здала. А потім актрису, яка страждає на цукровий діабет, паралізувало після інсульту. Зараз весь побут тягне на собі Андрій Васильович, але за сторонньою допомогою скромний і замкнутий артист звертатися не хоче. В цьому році пара відзначить смарагдове весілля - 55-річчя шлюбу, і їхні прихильники моляться, щоб Бог дав обом сил і здоров'я.

Поступово в московську Школу-студію МХАТ, ленінградець Андрій Мягков по вуха закохався в однокашніцей Асю Вознесенську. Хіба міг він тоді припустити, що молода жінка з аристократичним зовнішністю, немов сонечко освітило його холостяцьке життя, стане головною жінкою в житті.

Незабаром вони зіграли студентське весілля. І відразу ж зіткнулися з катастрофічним браком грошей. Саме тому молодята не змогли навіть заплатити за фотографії, зроблені в загсі. Жили потім в гуртожитку на рубль в день в надії, що, отримавши дипломи, стануть грати на сцені і на екрані, і одного разу їх існування зміниться на краще. Так і вийшло.

Правда, шлях до слави для Анастасії виявився набагато коротше, ніж для її чоловіка. Коли режисер Євген Ташков затвердив її на зоряну роль радистки Ані в стрічці «Майор« Вихор », Вознесенська вмовила постановника зняти Андрія хоча б в епізоді. Точно так же слідом за коханою Мягкова взяли на роботу в популярний тоді театр «Современник», де обидва пропрацювали до 1977 року, поки не перейшли в МХАТ.

У «Гаражі» Анастасія зіграла директора ринку Кушакова

- Вони відразу ж, не дивлячись на закритий характер у обох, стали дуже затребуваними в театрі, - незадовго до смерті розповідала актриса Людмила Іванова. - Ася - дуже розумна жінка, сиділа поруч зі мною в гримерці, ніколи не розпускала пліток, які не інтригувала. На жаль, Вознесенської і Мягкову не вийшло народити власних дітей, і вони сильно від цього страждали.

Коли популярність прийшла і до Мягкову, він, як би віддаючи борг дружині, став просити, щоб її взяли в ті картини, де він знімається. Але не склалося. І виною тому - зловживання алкоголем. Андрій Васильович зробив все, щоб перемогти цю недугу улюбленої.

Андрій Васильович зробив все, щоб перемогти цю недугу улюбленої

Зображення: © РІА «Новости»

- Мягков ніколи не йшов в депресію, - говорив актор Олександр Пятков, який разом з народними артистами знімався у стрічці «Гараж». - Сам-то він знав міру, хоча на тій картині у нього траплялися загули з Льонею Марковим. Бувало, приходили на зйомки напідпитку. Для Андрія це було не пияцтвом, а енергією дружній компанії. Улюбленець публіки і Ельдара Рязанова, він розумів, що режисер йому все простить, бо в Андрія завжди кураж, талант, самодостатність, свобода.

- Андрюша і Ася - дивовижні люди, - кажуть люди з їхнього оточення. - 55 років разом - не жарт! У них така любов, яка вже окремо від них живе. Ніжно пестять і плекають свою прихильність.

Посилання по темі:

Фото Бориса Кудрявова / EG.RU

Прекрасний Діма, чому так рано ?