На 66-му році життя померла народна артистка РТ Тасліма Файзуллина

(Казань, 14 жовтня, «Татар-інформ»). Вчора, 13 жовтня, померла народна артистка РТ Тасліма Файзуллина. Про це повідомляється на офіційній сторінці театру Вконтакте.

Колектив Татарського державного академічного театру ім. Г. Камала висловлює глибоке співчуття рідним, близьким і колегам покійної.

Тасліма Файзуллина народилася 17 липня 1953 року в селі Дюсяново Бішбулякского району БАССР. Актриса закінчила Уфимське училище мистецтв, в Казані працювала в Республіканському пересувному театрі (нині театр ім. К. Тинчурін) і закінчила Казанську академію культури і мистецтв.

Тинчурін) і закінчила Казанську академію культури і мистецтв

Заслужена артистка ТАРСР (1991). Народна артистка РТ (2008).

Файзуллина - актриса на ролі суто драматичної, психологічної спрямованості. Вона з життєвої повнотою створювала образи стриманих, лаконічних героїнь, які відрізняються цілісністю, глибиною характеру.

Особливе місце в творчості Файзулліна займають дві ролі - Флюрі «Вдови пароплав» по ​​І. Грекової і Бернарда - «Дім Бернарди Альби» Ф. Г. Лорки.

Також Файзуллина займалася літературною діяльністю: перекладала п'єси, створювала інсценування романів. За інсценування роману «Метелик» Н. Гіматдіновой отримала першу премію в номінації «Краща інсценізація» на конкурсі 2004 року «Нова татарська п'єса».

Одночасно з роботою в театрі Тасліма Файзуллина викладала акторську майстерність в університеті культури і мистецтв, в театральному училищі.

Більше цікавого в стрічці медіа сервер - додайте «Татар-інформ» в обрані джерела.