Звання народного артиста - ні дати, ні взяти

Андрія Макаревича неможливо позбавити звання народного артиста Росії, вважають діячі культури. На їхню думку, звання - це лише констатація факту народної слави музиканта Андрія Макаревича неможливо позбавити звання народного артиста Росії, вважають діячі культури

Музикант Андрій Макаревич. Фото: РИА Новости

В Інтернеті почався збір підписів за позбавлення музиканта Андрія Макаревича звання народного артиста РФ і ордена «За заслуги перед Вітчизною». Причина - його висловлювання про ситуацію в Криму, а також участь у ході за світ 15 березня цього року.

Музикант, нагадаємо, не підтримував приєднання Криму до Росії і виступав проти введення військ і втручання у внутрішні справи України. Раніше він направив відкритий лист президенту Володимиру Путіну щодо ситуації на Україні. Артист засудив мілітаристські настрої росіян.

На марші за мир, за твердженням автора петиції проти Макаревича - якоїсь Людмили Лисунова, музикант вигукував гасла бандерівців.

Діячі культури по-різному сприйняли ідею Лисунова. Однак більшість з них впевнені, що позбавити людину звання «народний артист» неможливо, так як за званням стоїть слава, яку не віднімеш.

Свою нагороду Макаревич отримав в тому числі за те, що 19 серпня 1991 року разом з «Машиною часу» дав концерт на барикадах у Верховної ради РРФСР, зазначає видання Gazeta.ru . Сьогодні позбавлення звання виглядає, як безглузда полювання на відьом, коментує джазмен, саксофоніст Ігор Бутман.

Засновниця петиції адресує її керівникам і журналістам державних ЗМІ та політикам. Лист, який зібрав близько 10 тисяч підписів, написано з численними орфографічними помилками.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Ru в ваші джерела новин?