«Наш милий доктор»: Найстаріший актор театру і кіно Юрій Померанцев відсвяткує 95-річчя

До свого ювілею Юрій Борисович представить глядачам свою нову роботу у виставі «Одного разу в Глостері».

11 лютого радянському і казахстанському акторові театру і кіно, режисерові, народному артисту і лауреату Державної премії Казахстану, найстаршому артистові театру ім. М. Лермонтова Юрію Померанцеву виповниться 95 років, повідомляє Zakon.kz.

Згідно зі сценарієм дії розгортаються в старому будинку. Професор Брекіш, у виконанні Юрія Померанцева, самотній і слабкий, потребує догляду і допомоги. Але у нього не залишилося близьких людей, його колишні студенти забули свого вчителя.

За оголошенням в газеті до нього приходить найматися домробітницею якась Кетлін. Незабаром з'ясовується, що Кетлін (лауреат молодіжної Держпремії РК «Дарина» Марина Ганцева) - колишня учениця професора. Вона вважає, що Джакоб Брекіш зламав їй життя: не дав їй можливості отримати прохідний бал для вступу до університету. Глибока образа, злість, бажання помститися привело її в цей будинок. Чи зможуть старий професор і його учениця зрозуміти один одного, простити і здати свій найголовніший іспит в житті - іспит на звання людини?

Чергова картина і черговий шедевр у виконанні легендарного артиста.

Юрій Померанцев - легендарний артист «російської драми», людина-епоха, корифей казахстанської сцени, видатний майстер вітчизняного театрального і кіномистецтва. Актор, за яким стоїть історія театру. Актор, який представляє обличчя театру.

Актор, який представляє обличчя театру

Юрій Борисович народився в Києві, але в 1938 році його сім'ї довелося переїхати в Москву. Там і застала Юрія Борисовича Велика Вітчизняна війна. Після поранення і тривалого лікування в 1943 році Померанцев приїхав Алма-Ату, де в евакуації перебувала його мама.

Саме в Алма-Аті почалася його акторська кар'єра. Починав він у хорі оперного театру, в той же період йому вдалося зіграти в масовці в кіно - в історичній стрічці «Іван Грозний», знятої Ейзенштейном. Молодого артиста помітила Наталія Сац, яку він вважає своїм першим учителем в професії. У віці 24 років на сцені ТЮГу Померанцев зіграв одну з перших театральних ролей - блазня в «Дванадцятої ночі» за Шекспіром.

З 1954 року Померанцев став актором Алматинської російського драматичного театру, куди він вступив на запрошення режисера Якова Штейна. За 70 з гаком років служіння мистецтву Юрій Борисович створив цілу галерею яскравих запам'ятовуються образів. У 1968 році він зіграв Абая в спектаклі за твором Мухтара Ауезова. Критики дивувалися, як актор зі слов'янською зовнішністю зміг так переконливо перевтілитися в світило казахської культури.

Крім акторської діяльності він виявляв себе і в іпостасі режисера-постановника.

Свій акторський і постановочний досвід Юрій Борисович переносив в театральну студію, де викладав майстерність актора. Більше 30-ти його учнів сьогодні працюють в театрах республіки і за її межами. У жовтні 2017 го народний артист Росії Олександр Філіппенко, будучи на гастролях в Алмати, з величезною любов'ю і вдячністю згадував той час, коли займався в драматичному гуртку під керівництвом Юрія Борисовича, який відкрив йому дорогу в театр.

Його талант багатогранний. Всенародну популярність він отримав і як кіноактор. За свою акторську життя він знявся в декількох фільмах, в тому числі «Батьківщина» «Солдат», «Звільнення», «Орлят Чапая». Але особливу любов глядачів завоював фільм «Наш милий доктор», знятий в 1957 році, де Померанцев виконав роль доктора Анатолія Миколайовича Лаврова. Юрію Померанцеву на момент зйомок було всього 35 років, а грав він 60-річного героя, але режисер Шакен Аймана затвердив Померанцева на цю роль без кінопроби.

За видатні досягнення Померанцев нагороджений багатьма державними званнями та нагородами. Крім того він є володарем почесного титулу «Майстер екрану», лауреатом премії «Людина року» в номінації «Легенда мистецтва Казахстану», лауреатом національної премії «Сахнагер-2017», його ім'я занесено в золоту книгу казахстанської культури. У січні 2017 року Юрій Померанцев був удостоєний національної інтернет-премії «Народний улюбленець».

Більше новин в Telegram-каналі «Zakon.kz» . Підписуйся!