Рік мецената: Мультимедіа Арт Музей святкує 20-річчя

На честь свого ювілею ММАМ дякує всім, хто коли-небудь надавав йому сприяння в розвитку російського сучасного мистецтва в загальному і колекції музею зокрема На честь свого ювілею ММАМ дякує всім, хто коли-небудь надавав йому сприяння в розвитку російського сучасного мистецтва в загальному і колекції музею зокрема   Директор ММАМ Ольга Свіблова

Директор ММАМ Ольга Свіблова. Фото: Прес-служба ММАМ

Московський Мультимедіа Арт Музей, першим в Росії почав спеціалізуватися на фотографії, нових медіа та сучасному мистецтві, святкує своє 20-річчя. У ювілейний рік арт-простір дякує всім, хто допомагав і допомагає музею, особливо меценатів, колекціонерів, художників і спадкоємців, і, наслідуючи приклад Центру Помпіду, оголошує його Роком мецената.

Головна мета ММАМ - сприяти розвитку російського сучасного мистецтва в усьому його розмаїтті, яке може бути здійснено лише спільними зусиллями з меценатами, а також знайомити російську публіку з видатними творами зірок світової художньої сцени.

З дня заснування в 1996 році музею зібрано понад 130 тисяч експонатів - це найбільша та представницька колекція, яка відображає всю історію розвитку вітчизняної фотографії і сучасного мистецтва, що використовує фотографію як медіа. Музей володіє найбільш повним корпусом творів Олександра Родченко, російської модерністської фотографії та російського пікторіалізма. Значне місце в колекції посідають відео-арт, інтернет-арт і нові медіа.

Починаючи з 1996 року, музей провів понад півтори тисячі виставок в Росії і за кордоном. Тільки за останні кілька років експозиції з музейної колекції були показані в лондонській галереї «Хейвард», Мартін-Гропіус-Бау (Берлін), фотографічні музеї Вінтертура, Музеї сучасного мистецтва Кастелло ді Ріволі (Турин), Музеї сучасного мистецтва Сан-Пауло, фотографічні музеї Амстердама.

ММАМ першим познайомив російську публіку з творчістю «флюксуса» і групи Zero, показали масштабні виставки Arte Povera, Джозефа Кошута, Девіда Лінча, Марка Куїнна, Деміена Херста, Ай Вейвея і багатьох інших художників, без яких неможливо уявити світове мистецтво другої половини XX і XXI століття. За 20 років існування музею партнерами ММАМ стали провідні світові інституції: Центр Жоржа Помпіду, Тейт Модерн, Музей Ван Аббе, Лондонська Королівська академія мистецтв, Художній музей Гельсінкі, Художній музей Рейк'явіка і інші.

Структурним підрозділом музею є Московська школа фотографії та мультимедіа імені Родченко, яка в цьому році теж святкує свій ювілей - десять років. Сьогодні її студенти і випускники вже стали помітним явищем в російському і міжнародному художньому ландшафті і стають лауреатами та фіналістами найважливіших російських премій в області сучасного мистецтва - «Інновація» та Кандинського, а також міжнародних премій та конкурсів.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Ru в ваші джерела новин?