NEWSru.com :: Акція "Х * й в полоні у ФСБ" арт-групи "Війна" отримала підтриману владою премію "Інновація"

Акція скандальної арт-групи "Війна" "Х * й в полоні у ФСБ" отримала державну художню премію в головній номінації "Твір візуального мистецтва"

Акція скандальної арт-групи "Війна" "Х * й в полоні у ФСБ" отримала художню премію в головній номінації "Твір візуального мистецтва".

як передає Openspace , Переможці VI Всеросійського конкурсу в галузі сучасного візуального мистецтва "Інновація" були оголошені в Москві 7 квітня. Для нагородження на сцену піднялися всі члени журі, і один з його членів, Андрій Єрофєєв, під схвальні вигуки із залу оголосив переможців, передає РІА Новини" .

Однак ні учасники групи "Війна", ні їхні представники на церемонії нагородження лауреатів були відсутні. Їх навіть колись хотіли виключити зі списку номінантів , Що викликало протести з боку художньої спільноти і членів журі конкурсу. В результаті акція "Війни" залишилася в числі претендентів на "Інновацію".

Церемонія проходила в четвер увечері в ЦСК "Гараж" і зібрала близько тисячі глядачів.

- Детальніше про акцію "Х * й в полоні у ФСБ"

на сайті премії особливо підкреслюється, що, хоча ЗМІ називають конкурс державним, це не відповідає дійсності. "Інновація" - конкурс Державного центру сучасного мистецтва. Міністерство культури схвалив створення конкурсу "Інновація", але процес установи саме держпремії інший, там потрібен урядовий указ.

У решті категорій премія "Інновація" за 2010 рік присуджена:

"Кураторський проект" - Юрію Аввакумова за "День відкритих дверей. Особняк-гімназія-клініка-музей. Російське мистецтво 1989-2009 років з колекції ММСИ" (Московський музей сучасного мистецтва, Москва, 2010);

"Регіональний проект" - Артему Лоскутову за акцію "Монстрація-2010" (Новосибірськ);

"Теорія, критика, мистецтвознавство" - Антоніо Джеузе за каталог "Історія російського відеоарту. Том 1-3" (Видання Московського музею сучасного мистецтва, М., 2010);

"Нова генерація" (для художників до 35 років) - Ганні Жолудь за виставку "... Продовження огляду ...", (проект "Виставковий план", Московський музей сучасного мистецтва, Москва) і Арсенію Жиляева за виставковий проект "Розумний егоїзм ", (галерея" Ріджина ", Москва).

Премія "За творчий внесок у розвиток сучасного мистецтва" присуджена Іллі та Емілії Кабаковим, премія "За підтримку сучасного мистецтва Росії" - Герману Титову.

Спеціальна премія фонду U-Art вручена Алісі Прудниковій ( "Перша Уральська індустріальна бієнале сучасного мистецтва", Єкатеринбург) та Ірині Коріною (інсталяція "Показовий процес", Москва).

В цьому році на конкурс було подано 287 заявок з 30 регіонів Російської Федерації.

До складу журі конкурсу входили Марі-Лор Бернадак, Катерина Дьоготь, Андрій Єрофєєв, Дмитро Озерков, Сергій Ковалевський та Василь Церетелі. Місце Петера Вайбеля, який відмовився в силу зайнятості, зайняв мистецтвознавець, куратор, арт-директор Stella Art Foundation Володимир Левашов.

Для переможців "Інновації" передбачено грошову винагороду: 400 тисяч рублів за "Твір візуального мистецтва", 300 тисяч за внесок у розвиток мистецтва, по 250 тисяч рублів за "Кураторський проект" і "Теорію. Критику. Мистецтвознавство", 200 тисяч за "Регіональний проект "і 100 тисяч рублів за" Нову генерацію ". Таким чином, загальний призовий фонд склав 1,5 мільйона рублів, передає РІА Новини" .

24 квітня в Малому залі ГЦСІ відбудеться круглий стіл, на якому будуть обговорюватися підсумки конкурсу і рішення журі. Учасниками круглого столу стануть організатори конкурсу, лауреати, члени журі та експертної ради.

Премія "Інновація", заснована Мінкультури і ГЦСІ, існує з 2005 року. В різний час її лауреатами ставали Ольга Свіблова, Олег Кулик, Вадим Захаров, Оскар Рабін, Дмитро Прігов, Андрій Монастирський та інші арт-діячі.

"Х * й в полоні у ФСБ"

Акція, номінована на "Інновацію", була здійснена 14 червня 2010 року, коли активісти "Війни" зобразили на одному з прольотів Ливарного мосту в Петербурзі гігантський фалос, після розлучення мостів встав навпроти будівлі ФСБ. Було це в розпал білих ночей, знімки акції моментально розлетілися по блогах і ЗМІ.

Склад групи "Війна" чітко не визначено досі, так як ряд художників зберігають анонімність. Її ідеологом вважається Олексій Плуцер-Сарно, який стверджує, що в групі - близько 60 осіб. Ключові учасники групи, Леонід Миколаїв і Олег Воротніков, до 25 лютого ніяких заяв робити не могли, так як з листопада 2010 року перебували в петербурзькому СІЗО за звинуваченням в хуліганстві.

Вперше після виходу з СІЗО зустрівшись з публікою, Воротніков і Миколаїв поспішили заявити, що акція на Ливарному не належить нікому і належить усім, так що організатори "Інновації" вільні їх висувати, але члени групи вільні в процесі участі не брати.