Вірменська національна музична скарбниця

Фонд «Культурна Відродження» (Cultural Renaissance) створений в лютому 2014 року.

Мета Фонду - сприяти збереженню, розвитку та поширенню вірменської культури, різних областей мистецтва, вірменського народного і духовного музичної спадщини.

Першим проектом, здійснюваним фондом «Культурна Відродження», є «Вірменська національна музична скарбниця» .

Ідея створення проекту виникла в серпні 2013 року.

В рамках даного проекту вперше створюється золота колекція традиційних вірменських пісень, що відображають самобутність вірменського народу. З метою збереження національної ідентичності в рамках проекту «Вірменська національна музична скарбниця» поставлена ​​мета записати і перезаписати вірменську народну і духовну музику і передати прийдешньому поколінню культурну спадщину.

В рамках поставлених завдань були здійснені нотографії і студійний запис обраних фахівцями вірменських народних пісень і духовних піснеспівів, а також відбір і класифікація нотної літератури, присвяченої вірменської національної музики. Записані обрані за комітасовскім критеріям 300 народних, 100 духовних, 100 зразків інструментальної музики, а також ашугської пісні. У список включені пісні і наспіви історичних районів Східної і Західної Вірменії. Після 140-річної перерви будуть видані богослужбові книги вірменських духовних піснеспівів - «Жамагірк» (Часослов) і «Патараг» ( «Літургія») в доступному для світової громадськості форматі. Таким чином, будуть представлені близько 500 музичних зразків.

У проекті «Вірменська національна музична скарбниця» беруть участь представники професорсько-викладацького складу Єреванській Державної консерваторії імені Комітаса, а також заслужені діячі мистецтва і високопрофесійні музиканти.

Засновник фонду «Культурне Відродження», автор ідеї проекту «Вірменська національна музична скарбниця» - Артур Джанібекян.

Директор фонду «Культурне Відродження» та керівник проекту - Марина Султанян.

Музичний продюсер проекту - Заслужений діяч мистецтв РА, композитор Армен Мартиросян.

Виконавчий продюсер - Заслужений діяч мистецтв РА Артур Асатрян.

Головний музичний редактор і консультант - член Спілки композиторів і музикознавців Вірменії, композитор, комітасовед Артур Шахназарян.

ПУБЛІКАЦІЇ: