Архітектурні коледжі, технікуми та училища (ссузів) в Москві

1. список
  2. особливості навчання
  3. після навчання

Москва, будучи одним з найбільших світових мегаполісів, величезні кошти вкладає в містобудування. При цьому сучасні урбаністичні тенденції змушують підходити до архітектурної плануванні столиці з урахуванням всіх інноваційних архітектурних напрямків - без чого місто просто задихнеться і втратить свою самобутню красу. Не дивно, що архітектурні коледжі в Москві, які готують майбутніх фахівців в галузі архітектури та дизайну по самих різних напрямах, своїм числом перевершують більшість технікумів і училищ (ссузов) інших напрямків - причому випускники їх ніколи не залишаються без роботи.

список

Коледжі, технікуми та училища Москви, в яких після закінчення 9 або 11 класів молоді люди можуть отримати спеціальність по архітектурно-будівельним напрямками, умовно можна розділити на 3 групи - коледжі з превалюванням архітектурних освітніх програм, будівельні технікуми і коледжі, а також ссузів інших пріоритетних напрямків, проте, що надають можливість отримання спеціальності в тому числі і архітектурно-будівельної специфіки або дизайну.

До першої групи належать такі навчальні заклади:

Перший Московський Освітній Комплекс

Входить в топ-20 кращих навчальних закладів м Москви. Переможець пріоритетних національних проектів, флагман об'єднання. Учні регулярно займає призові місця в світовому чемпіонаті з професійної майстерності за стандартами «WorldSkills». У коледжі використовуються нові технології навчання, інноваційні методики та індивідуальний підхід до студентів.

Дізнатися більше >>

1. Державна бюджетна професійний освітній заклад міста Москви "Коледж Архітектури, Дизайну та реінжиніринг № 26"

г. Москва, ул. 5-я Кожуховська, д. 26
    +7 (499) 653-70-77
  2. Коледж архітектури та будівництва № 7

125315 Москва, вулиця Усієвича, 31
    +7 (499) 151-37-92
  3. Московський коледж архітектури та містобудування

105203, Москва, 12-я Паркова вул., 13/96
    +7 (495) 305-07-12
    +7 (495) 963-27-79
    +7 (495) 302-23-12
  4. Московський коледж містобудування та підприємництва

129336, Москва, Анадирський проїзд, д. 79, стр. 1-2
    +7 (495) 474-25-49

У другу входять:

Третя, найбільш велика, група включає:

• Коледж підприємництва №11;
  • Алтуфьевскій технікум Реабілітаційного центру інвалідів;
  • Технологічний коледж № 21;
  • Технологічний коледж № 24;
  • Видавничо-поліграфічний коледж ім.І.Фёдорова;
  • Соціальний коледж РГСУ;
  • Гуманітарно-екологічний коледж (при однойменному інституті);
  • Технологічний коледж «Академія професій»;
  • Правдинский лісгосп-технікум;
  • Класичний коледж естетичного і художнього освіти і дизайну;
  • Орєхово-Зуєвський текстильний технікум;
  • Професійний ліцей № 114;
  • Коледж гжельский художньо-промислового держінституту;
  • Професійне училище № 88;
  • Московський державний коледж електронної техніки і інформатики.

особливості навчання

Трохи більше половини цих навчальних закладів надають студентам гуртожитку, а основними спеціалізаціями є «архітектура і будівництво», «архітектура і дизайн» і «декоративно-прикладне мистецтво». Термін отримання базової підготовки в абсолютній більшості ссузов становить 3 роки 10 місяців для закінчили 9 класів, і на рік менше (2 роки 10 місяців) для 11-класників. Після закінчення навчання, володіючи по диплому кваліфікацією «архітектор», випускники можуть працювати і в якості майстрів ландшафтного і садово-паркового будівництва, робочих зеленого будівництва, будівельних реставраторів і, зрозуміло, фахівцями в області міського дизайну, малих архітектурних форм, дизайну інтер'єру, архітектурного проектування і інших, пов'язаних з архітектурно-будівельною сферою, напрямків.

У всіх коледжах виробнича практика обов'язково проводиться в провідних московських творчих майстерень, архітектурно-будівельних інститутах і великих проектних організаціях столиці.

після навчання

Майбутніми місцями роботи для випускників найбільш часто стають проектно-архітектурні організації всіх форм власності, НДІ Генплану, а також «Моспроект №1» і «Моспроект №2». Крім того, в Москві на сьогоднішній день функціонують кілька десятків архітектурних бюро (в тому числі з зарубіжної часткою власності), активно залучають молодих фахівців в якості помічників в стандартних для таких фірм проектах:

• з ландшафтного дизайну;
  • по організації функціонального, технічного та естетичного планування простору по фен-шую,
  • реставраційних роботах,
  • створення дизайну офісів, котеджів, квартир та інше.
Для випускників існує також прекрасна можливість продовжити навчання після закінчення коледжів - в першу чергу, в МАРХИ (Московському архітектурному інституті), МГСУ (Московському будівельному держуніверситеті), МІІГАіК (Московському держуніверситеті картографії та геодезії) і деяких інших, менш відомих архітектурних вузах.