Місто Іваново - пам'ятки, історія, карта міста, фото

1. ІСТОРІЯ
  2. ПАМ'ЯТКИ

Іваново - місто адміністративного значення в центральній частині Росії. Місто знамените своєю промисловістю, освітніми установами, революційної історією і красою місцевих дівчат. Нерідко Іваново так і називають - «місто наречених», а також «батьківщина Першого Ради», «ситцевий край» і «текстильна столиця Росії».

ІСТОРІЯ

Перші згадки про виникнення поселення на березі річки Уводь - на місці сучасного Іванова - відносяться до початку 14 століття. Існує версія, що село Іваново було названо на честь святого Іоанна Предтечі. Пізніше в 1871 році село Іваново було об'єднано з Вознесенським посадом, в результаті чого утворився місто Іваново-Вознесенськ. Місто здавна визнавався центром легкої промисловості, а на одній з місцевих текстильних мануфактур вперше з'явилася парова машина.

У 1932 році Іваново-Вознесенськ був перейменований в місто Іваново.

У місті Іваново часто проходили страйки робітників, незадоволених умовами праці. А під час Революції 1905 року тут був сформований перший в світі Рада робітничих депутатів. У роки Великої Вітчизняної війни підприємства Іванова в буквальному сенсі одягали і взували всю радянську армію.

В даний час місто активно розвивається, будуються нові житлові райони, піднімається якість освіти в місцевих навчальних закладах, кипить культурне життя.

фото з сайту www.world-of-russia.ru

ПАМ'ЯТКИ

Любителям історії радимо відвідати Введенський монастир в Іванові. Це жіночий православний монастир, розташований в самому центрі міста. Церква на честь Введення Богородиці називають пам'ятником архітектури початку XX століття, тут зберігаються мощі святих і ряса св.прав. Іоанна Кронштадтського.

фото з сайту www.blogspot.com

Туристи мають можливість побачити найдавніше громадянське цегляна будівля міста - Щудровская намет, названу так на честь купця Щудрова, який довгий час володів спорудою. Багато років тому саме тут знаходився адміністративний центр села Іваново, в будівлі зберігалися важливі документи, записні книжки, а також це було робоче місце прикажчика - керуючого селом.

фото з сайту www.ivanovograd.ru

Користується популярність у гостей міста Дом-музей Бубнова, побудований в 1860 році як житловий для сім'ї купців Бубнова. Ця будівля є пам'яткою архітектури 19 століття. Спочатку воно розташовувалося на території міської садиби, яка включала в себе житлові корпуси, будівля цегляної фабрики, дерев'яні господарські споруди і великий сад. До нашого часу дійшов тільки один будинок з мезоніном, де сьогодні і влаштований музей.

фото з сайту www.iv-art.ru

Одним із символів Іванова є Будинок Корабель, розташований на проспекті Леніна. Незвичайне будівля була побудована за проектом московського архітектора Д.Ф.Фрідмана. Будинок дійсно нагадує корабель, ряд балконів схожий на палуби, вежа в задній частині - на корму, а зрізаний торець будівлі імітує носову частину судна.

фото з сайту www.tonkosti.ru

Цінителі мистецтва не пройдуть повз Іванівського обласного художнього музею. Спочатку експозиція музею була сформована з приватних колекцій городян - мецената Д.Г. Буриліна, фабрикантів Каретникова і генерала Рузського. Сьогодні колекція музею є однією з найбільших серед усіх провінційних музеїв Росії.

У Музеї іванівського ситцю представлена унікальна колекція текстилю загальною кількістю близько півмільйона експонатів. Музей розташовується в родовому будинку Буриліна, який сам по собі представляє пам'ятник архітектури. Будинок побудований на початку 20 століття в стилі «модерн». Сьогодні в музеї крім традиційної колекції ситцю відкрита експозиція «Слава Зайцев. Життя = Творчість », що розповідає про відомого модельєра, вихідця з Іваново, випускника місцевого текстильного технікуму В'ячеслава Зайцева.

фото з сайту www.lifeglobe.net

У будівлі Міщанській управи розташований сьогодні Музей Першого Ради. Це місце історичне, саме тут в травні 1905 року проходили засідання першого в Росії загальноміського Ради робітничих депутатів. Експозиція музею розповідає про відомих сторінках російської історії і про окремі учасників тих подій. Тут можна побачити архівні документи, фотоматеріали та особисті речі відомих революціонерів.

фото з сайту www.iv-art.ru

Складно, гуляючи вулицями Іванова, пропустити будівля Музею промисловості і мистецтва - одне з найкрасивіших в місті. Колекція музею сформована завдяки почесному громадянину м Іванова Д.Г. Буриліна і складається з безлічі різноманітних предметів старовини і творів мистецтва. Тут можна побачити марки і книги, фарфор і зброю, предмети меблів, картини, твори декоративно-прикладного мистецтва і багато іншого. Якийсь час цей музей навіть вважався одним з найбагатших в країні.

Якийсь час цей музей навіть вважався одним з найбагатших в країні

фото з сайту www.strana.ru

Іваново, як і будь-який великий російський місто, не може обходитися без театру. Іванівський обласний драматичний театр почав свою роботу 5 лютого 1933 року. Будівля театру, насправді, грандіозне, та й якість постановок в ньому не залишать байдужим жодного глядача.

фото з сайту www.chastnik.ru

Багато в Іваново різних пам'ятників і скульптур:

• пам'ятник Аркадію Північному, уродженцю Іваново, автору і виконавцю сучасних пісень і романсів
  • монумент борцям Революції - на честь подій, в яких брали участь городяни в 1905 році
  • меморіальний камінь А.С. Пушкіну
  • пам'ятник Фрунзе - першому градоначальнику Іваново
  • меморіал Героям Радянського союзу
  • пам'ятник вчителям і учням школи №21, загиблим в боях за Батьківщину в роки Великої Вітчизняної війни і багато інших.

Також ви можете подивитися корисну інформацію тут:

Турфірми Іваново

Готелі Іваново