Росія позбудеться від «китайської» хохломи

Фото: Скрін ПГ

Загальноросійський народний фронт (ОНФ) знайшов спосіб позбутися від китайських підробок предметів народних промислів - димковской іграшки, хохломського розпису, Дульовський порцеляни. Для цього, вважають активісти, необхідно створювати «арт-резиденції», де художники будуть жити, працювати, куди до них будуть приїжджати туристи і купувати їх вироби.

Відповідні пропозиції ОНФ направив в Уряд для включення в нацпроект за напрямом «Культура». Це одна з 12 програм, які кабмін готує в рамках травневого указу президента. Про це «Парламентській газеті» розповіла член Центрального штабу ОНФ, керівник Російського союзу сільської молоді Юлія Оглобліна.

«Підприємства народних художніх промислів переживають важкі часи. Попит на їх товари невеликий, а дешеві китайські підробки забирають і без того нечисленних клієнтів. Підвищити престиж промислів, залучити туристів і тим самим розвивати поселення, де побутують ці ремесла, допоможуть арт-резиденції. Це гостьові будинки для художників, фактично цілі культурні центри, де майстри зможуть жити, творити, а також проводити виставки і майстер-класи. Однак для цього в законодавство потрібно внести визначення «арт-резиденція» або «будинок творчості», - заявила Оглобліна.

Вона нагадала, що в новому травневому указі президент, лідер Народного фронту Володимир Путін доручив зміцнювати «російську громадянську ідентичність на основі духовно-моральних і культурних цінностей народів РФ». У світлі цього завдання нове, актуальне звучання набуває тема народного мистецтва, в тому числі художні промисли, адже сучасний громадянин, який вважає себе всебічно розвиненою особистістю, просто зобов'язаний знати і поважати традиції і культуру свого народу.

ОНФ пропонує допомогти в здійсненні поставленої задачі, залучаючи художників, дизайнерів, архітекторів та інших представників творчих спеціальностей в поселення, де поширені ті чи інші промисли, і створюючи для них арт-резиденції або будинку творчості.

«Подібні резиденції або творчі дачі в Росії вже є. Наприклад, Будинок творчості «Челюскінской» в Пушкінському районі Московської області. Тут зібрано унікальне обладнання для роботи художників-графіків в техніках офорту, літографії, ксилографії, ліногравюри та інших. Або ж «Театр архітектурної форми» (TAF) в Архангельській області. Його майстри спеціалізуються на збереженні спадщини традиційного дерев'яного домобудівництва російської Півночі, реставрації дерев'яних скульптур і споруд », - зазначила член Центрального штабу ОНФ.

Завідуюча виставковим відділом Дарвіновського музею, експерт ОНФ Яна Шклярська вважає, що потік туристів і розвиток сфери послуг також тягне за собою появу нових робочих місць, що вкрай важливо для місцевих жителів. «Одночасно активізується малий і середній бізнес. Як результат - люди зрозуміють, що не обов'язково їхати у велике місто. Багато бонусів від створення арт-резиденцій отримають і місцеві майстри народних промислів. Набагато більше людей побачать їх продукцію, візьмуть участь в майстер-класах та виставках, куплять сподобалися вироби », - підкреслила в коментарі« Парламентській газеті »Шклярська.