Свято Франкофонії в Воронежі

У ці весняні дні в усьому світі відзначається Міжнародний день Франкофонії. Свято символізує собою співдружність країн, в яких говорять на французькій мові (близько 140 мільйонів людей у ​​світі), а також до нього приєднуються країни, в яких викладають французьку мову.

Регіональний центр франко-російського співробітництва Воронезького державного університету щорічно виступає організатором студентського фестивалю-конкурсу, присвяченого святкуванню Міжнародного дня Франкофонії в Воронежі. У цьому році він також відбувся в актовій залі Воронезької обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.С. Нікітіна. Талант і любов до французької мови та французької культури на фестивалі продемонстрували понад 70 студентів з провідних вузів регіону. Серед них були представники Воронезького держуніверситету, Воронезького державного інституту мистецтв, Воронезького державного університету інженерних технологій, Воронезького державного медичного університету ім. М.М. Бурденко, Воронезького державного технічного університету, Воронезького державного педагогічного університету і Воронезького інституту високих технологій.

Учасниками цього фестивалю також стали іноземні гості - представники країн, що входять до співдружності країн Франкофонії. Гості з Марокко - заступник начальника управління міжнародного співробітництва Отсман Еркік і викладач факультету маркетингових досліджень, доктор Ассія Зерью представили міжнародний відкритий університет «Sup management» міста Фес. Вони виступили з вітальним словом до учасників фестивалю і розповіли про Марокко. Гостя з Конго Джоко Леа Маза, студентка Воронезького інституту високих технологій, продемонструвала свої вокальні здібності.

Конкурсна програма включала шість номінацій: «Пісня на французькій мові - Сольний виконання»; «Пісня на французькій мові - Дует»; «Пісня на французькій мові - Хоровий виконання»; «Вірш на французькій мові»; «Театральна постановка на французькій мові».

Щиро і проникливо звучали у виконанні студентів вірші великих французьких поетів Ш. Бодлера, А. де Ламартина, Ш.Л. де Ліля, Ж. Превера, М. Аріана, В. Гюго, Л. Арагона.

Глядачі та журі були зачаровані чарівністю, почуттям гумору і акторською майстерністю студентів, які представили театралізовані постановки на французькій мові, а також яскравим і емоційним виконанням студентами сучасних французьких пісень.

Переможці та призери фестивалю-конкурсу були нагороджені грамотами та дипломами.

Переможці та призери фестивалю-конкурсу були нагороджені грамотами та дипломами

Прес-служба ВДУ