Москва і москвичі: «Школа Гіляровського» відкриє двері восени

Освітня програма для підлітків стартує цієї осені в Центрі Гіляровського, філії Музею Москви. На заняттях в рамках проекту «Школа Гіляровського» юні слухачі вивчать історію столиці і побачать місто очима Володимира Гіляровського, знаменитого журналіста, автора книги «Москва і москвичі».

«Проект розрахований насамперед на школярів, студентів, абітурієнтів з Москви. Під час навчання в "Школі Гіляровського" учасники будуть виходити в місто: досліджувати, здійснювати прогулянки, працювати над проектами, брати уроки фотографії та ілюстрації. Вести заняття ми запросимо відомих москвоведов, фотографів і художників », - розповіла Аліна Саприкіна, директор Музею Москви.

Вже зараз можна записатися на навчання: для участі в проекті досить повідомити про своє бажання в Центр Гіляровського. Аліна Саприкіна додала, що в кінці серпня стартує і інший освітній проект для дітей шкільного віку, який буде поєднувати творчі заняття і екскурсії по центру Москви. Уроки платні. Детальніше про роботу школи москвознавства можна дізнатися в центрі або по телефону: +7 (495) 739-00-08.

Центр Гіляровського активно працює і як виставковий простір - зараз тут проходить виставка «Москва пішки. З історії Китай-міста », побудована як неспішна прогулянка вулицями району - Варварка, Ільїнці, Микільської. В рамках неї вже зараз можна сходити на лекції, екскурсії, взяти участь в квестах, дізнатися історію пішохідних вулиць, старовинних особняків, трактирів і ресторанів Москви XIX-XX століть. Восени Центр Гіляровського планує представити виставкові проекти, які досліджують питання міграції, її боку і вплив на формування міського середовища.

Нова філія Музею Москви - центр Гіляровського знаходиться за адресою: Столешников провулок, будинок 9, будова 5. Він відкрився в грудні 2017 року. За півроку роботи в музейно-виставковому центрі пройшло 11 виставок і спеціальних проектів, а також 25 різних подій - лекцій, воркшопів, концертів, зустрічей, читань. Їх відвідали понад чотири тисячі осіб.

Їх відвідали понад чотири тисячі осіб

Музей розташовується на території особняка XIX століття, неподалік від будинку, в якому Володимир Гіляровський жив з 1887 по 1935 рік. Тут він написав свою знамениту книгу «Москва і москвичі» (1926).

Володимир Гіляровський народився в Вологодської губернії в 1855 році. Перше його вірш було опубліковано в Вологді в 1873-м, проте сам Гіляровський дізнався про це тільки через п'ять років. У 1881 році він переїхав до Москви і влаштувався на роботу в Драматичний театр А.А. Бренко в будинку Малкіел, 30 серпня того ж року в журналі «Будильник» були надруковані вірші Гіляровського про Волгу.

А вже восени він кинув театр і зайнявся літературою. Перший час публікувався в «Руській газеті», потім влаштувався працювати репортером в газету «Московський листок». Відомий своїми розповідями і творами про побут, звичаї та звичаї жителів Москви. Помер 1 жовтня 1935 року, похований на Новодівичому кладовищі.
Цього літа Музей Москви вдруге запустив проект « Вуличний лекторій. Місцева історія » . З 19 липня по 12 вересня безкоштовні пізнавальні лекції під відкритим небом пройдуть в 10 столичних районах. Відвідати їх можуть усі бажаючі.