Музей Алмазов і діамантів Амстердам на порталі Паблік Тревел Тольятті

Музей Алмазов і діамантів Амстердам

Амстердам є одним з найважливіших центрів обробки дорогоцінних каменів, звертаючи увагу не настільки на кількість, скільки на якість. Понад 400 років майстерність обробки дорогоцінних каменів передавалося з покоління в покоління, дозволяючи накопичити безцінний досвід, який робить дорогоцінні камені оброблені в Амстердамі свого роду ексклюзивом. Не дарма саме майстру з Амстердама було довірено огранувати знаменитий алмаз Кохинор.

В Амстердамі ви знайдете безліч магазинів, де можна придбати дорогоцінні камені і прикраси. А якщо вас, до того ж, цікавить сам процес произвоства, то кілька алмазних фабрик в Амстердамі пропонують екскурсії, на яких гід проведе вас по приміщеннях, розповість як і за якими критеріями відбирається алмаз або інший дорогоцінний камінь для обробки і які бувають види ограновування.

Музей Алмазов і діамантів Амстердам

Ви так само дізнаєтеся, що таке система 4 C, за допомогою яких визначається цінність дорогоцінного каменю: cut (огранювання), clarity (чистота), color (колір) і carat (вага в каратах). Ви зможете своїми очима побачити як майстер-ювелір перетворює алмаз в діамант, а так само купити вподобаний дорогоцінний камінь або прикраса або самі побути дизайнером і із запропонованих каменів і оправ зібрати прикраса.

Якщо ви шукайте ідеальне обручку, то ви його неодмінно знайдете в одному з магазинів або на одній з алмазних фабрик Амстердама.

Музей Алмазов і діамантів Амстердам

Алмазна фабрика в Амстердамі і музей діамантів - це перше, що ми відвідали в столиці Нідерландів. Як відомо, кращі друзі дівчат - це діаманти, тому хотілося з перших рук дізнатися про всі характеристики діамантів і міжнародної класифікації діамантів, а також подивитися на цікаві діамантові експонати.

Музей діамантів і діамантова фабрика Coster знаходяться зовсім поруч, в одній будівлі, тільки входи різні. Вхід в музей діамантів в Амстердамі коштує 8,5 € для дорослих, 6 € для дітей від 13 до 18 і пенсіонерів безкоштовно для дітей до 12 років. А на алмазну фабрику Coster можна зайти безкоштовно.

А на алмазну фабрику Coster можна зайти безкоштовно

Музей Алмазов і діамантів Амстердам

Спочатку ми сходили в музей діамантів. В цей музей краще йти зі знанням англійської мови, так як всі написи до експонатів тільки англійською, відео про видобуток діамантів - теж. Але, в принципі, можна походити по виставці і просто подивитись на цікаві діамантові вироби. Наприклад, ось ця золота тенісна ракетка в натуральну величину, інкрустована 1420 діамантами, вартістю 1 млн доларів.

З тих пір, як в XVI столітті в Амстердамі утвердилася техніка обробки діамантів, це місто часто називають європейською столицею гранування і торгівлі діамантами. За 400 років кілька тисяч майстерних майстрів вдосконалювали майстерність, працюючи з алмазами з Південної Африки та Індії, Бразилії та Сибіру. Ремесло вже давно стало мистецтвом, про що свідчать численні факти. Так, найбільший в світі огранований алмаз по імені «Зірка Африки» (530,2 карат) був оброблений в 1908 році саме в Амстердамі. Він зберігається сьогодні в скарбниці Тауера. А відомий майстер Полін Уіллемс створив найменший у світі (менше піщинки!) 57-гранний діамант (0,0000743 карата).

) 57-гранний діамант (0,0000743 карата)

Музей Алмазов і діамантів Амстердам

Власники компанії пишаються також тим, що на її фабриці вперше почалася обробка дорогоцінного каміння за допомогою парових машин. Мойсей Костер, засновник фабрики, першим зрозумів, що кінська тяга для шліфувальних машин може бути з успіхом замінена парою. Це багато в чому визначило розвиток підприємства і його успішність. На даний момент «Coster Diamonds» володіє найбільшою колекцією алмазів, що перевищують вагу в 1 карат.

За якусь неймовірну суму в кілька десятків (а то й сотню) мільйонів доларів цей череп був куплений групою інвесторів-олігархів, включаючи українського Віктора Пінчука. Кілька років тому він виставлявся для публіки в музеї Амстердама Рейксмюзеум, який знаходиться зовсім поруч з музеєм діамантів.

Ймовірно, після цієї виставки, на алмазній фабриці Амстердама подумали: "А чим ми гірші?" І вирішили створити власний череп. Замість людського черепа вони взяли за основу мавпячий, зроблений зі срібла. А на його покриття у фабрики Coster пішло в два рази більше діамантів. І ось що вийшло.

Музей Алмазов і діамантів Амстердам

У музеї діамантів в Амстердамі я дізналася, що перші діаманти виявили за тисячу років до нашої ери в Індії, а пізніше - ще більш, ніж в 20 країнах. Родовищ діамантів немає тільки в Європі і в Антарктиді.