Державний художній музей Алтайського краю

ПЕРШІ ХУДОЖНИКИ АЛТАЯ
(1-я половина XX століття) ПЕРШІ ХУДОЖНИКИ АЛТАЯ   (1-я половина XX століття)   Г

Г.І. Гуркин. Алтайці. юрта

Колекція творів професійного мистецтва Алтаю - одна з найбільших в зборах музею, що надає йому унікальність і своєрідність (більше 3000 предметів). Значний її розділ - творча спадщина перших художників Алтаю: Г.І. Гуркіна (більше 70 творів живопису і близько 1500 - графіки), А.О. Нікуліна (близько 90 робіт), А.Н. Борисова, а також членів об'єднання 1920-х років "Алтайское мистецьке товариство", - увійшло в класичний фонд сибірського мистецтва. Колекція творів професійного мистецтва Алтаю - одна з найбільших в зборах музею, що надає йому унікальність і своєрідність (більше 3000 предметів)

А.О. Нікулін. окраїна Барнаула

У зборах мистецтва Алтаю першої половини ХХ століття представлено не тільки творчість місцевих майстрів, але також евакуйованих на Алтай в роки Великої Вітчизняної війни.

«Види прекрасні і найважливіші» надихали художників ще на початку XIX століття. Але тільки через 100 років зусиллями першого національного алтайського художника Г.І. Чорос-Гуркіна, барнаульцев А.О. Нікуліна і приїхав на Алтай в 1918 році А.Н. Борисова було покладено початок справжньої художнього літопису Алтаю, що розвивала різноманітні традиції мистецтва Росії рубежу XIX-ХХ століть.

Н.С. Шулпінов. Гірський пейзаж

Г.І. Чорос-Гуркин (1870-1937) - вихованець російської академічної художньої школи (І.І. Шишкін, А.А. Кисельов). В образах Алтаю він висловив національне розуміння натхненного буття природи і людини ( «Озеро гірських духів», 1910, «Озеро Каракол», 1909, «Хан-Алтай», 1907, «Алтайці. Юрта», 1907). Г

А.Н. Борисов.
Вид з гори на Елекмонар

А.О. Нікулін (1878-1945) - по-європейськи освічений художник, привніс в алтайське мистецтво завоювання імпресіонізму. Переливи яскравих і дзвінких фарб живопису a la prima звучать в його барнаульских етюдах і алтайських пейзажах початку ХХ століття: «Блакитний Алтай», «Алтай. Озеро в горах »,« Пороги на річці Кумир »,« Окраїна Барнаула »та інших.

У творчості А.Н. Борисова (1889-1937), який приїхав на Алтай сформованим художником, органічно переломилися тенденції російського і європейського мистецтва рубежу XIX-ХХ століть, традиції школи Куїнджі і французьких постімпресіоністів: «Вид з гори на Елекмонар» (1918), «Автопортрет» (1920 е рр.).

)

А.Р. Еберлінг. Алтайський пейзаж

Перша третина ХХ століття в мистецькому житті Алтаю - час яскравих особистостей і значущих подій. Помітне, часом видатне спадщина в російській мистецтві залишили майстри, роботи яких представлені в експозиції: М.І. Курзін, В.В. Карєв, Е.Л. Коровай, С.Р. Надольский.

Цей ряд продовжують художники зі світовим ім'ям: Д.Ф. Цаплін і А.Р. Еберлінг, що працювали на Алтаї в роки Великої Вітчизняної війни. Особливий інтерес представляють гірські пейзажі Алтаю А.Еберлінга, що нагадують неоромантичну стилістику його ранніх робіт, одна з яких «В горах Тоскани» експонується в розділі російського мистецтва.

>> Колекція перших художників Алтаю (1-я половина XX століття). живопис

>> Колекція перших художників Алтаю (1-я половина XX століття). графіка

Адреса музею:
м Барнаул, вул. М. Горького, 16
Проїзд міським транспортом до зупинки "Вул. Льва Толстого"
Години роботи: з 10.00 до 18.00
Щочетверга місяці: з 11.00 до 19.00