Алтайський державний театр музичної комедії

Алтайський державний театр музичної комедії знаходиться в місті Барнаулі на проспекті Комсомольському, 108.
Його передісторія була закладена ще в 1956 році з початком діяльності крайового ансамблю оперети, створеного групою ентузіастів, гарячих прихильників життєрадісного жанру. Справжнім святом для жителів віддаленій місцевості стала перша зустріч з живою оперетою - «Весіллям в Малинівці» Б.Александрова.

У 1960 році в результаті злиття труп ансамблю оперети і драматичного театру старовинного алтайського міста Бійська був утворений музично-драматичний театр, основний курс взяв на оперету і музичну комедію.

У 1960 році в результаті злиття труп ансамблю оперети і драматичного театру старовинного алтайського міста   Бійська   був утворений музично-драматичний театр, основний курс взяв на оперету і музичну комедію

Фото: Мальцев О.В.

1964 рік. Оперетою Б.Мокроусова «Роза вітрів» (головний диригент театру Г.А. Бабич) Алтайський Крайової Театр Оперети відкриває свій перший сезон в крайовому центрі, місті Барнаулі. В цей час театр має досить великим репертуаром, що включає класику оперети і радянські твори.

До цього періоду відноситься перший досвід роботи театру з авторами над створенням нового сценічного твору «Товариш Ікс» (музика Ю.Владімірова, п'єса алтайського письменника Л.Квіна). Заснований на місцевому матеріалі, спектакль повідав про боротьбу барнаульских робітників - підпільників в епоху першої російської революції. Постановники вистави «Товариш Ікс» головний режисер театру, заслужений артист РРФСР П.В.Алдахін і головний диригент, заслужений діяч мистецтв БАССР Б.А. Супер протягом ряду років визначали творчу програму театру. Цікава творча особистість, П.В. Алдахін був не тільки режисером, але і чудовим драматургом. За його лібрето в 1984 році була поставлена ​​оперета Ф. Легара «Циганська любов».

Не можна не згадати словами подяки одного з перших директорів театру І.О. Налбандова, з діяльністю якого пов'язаний складний організаційний період біографії театру. Досвідчений театральний працівник, хороший організатор, він багато зробив для укомплектування трупи обдарованими артистами, підтримував і направляв творчу ініціативу.

У ті роки велику популярність у глядачів заслужили багато артистів. Був гідно оцінений яскравий комедійний дар А. Богородицького (йому першому в краї в 1971 році було присвоєно почесне звання заслуженого артиста РРФСР), а також його побратимів по комічному «цеху» Ю.Жеребцова і Е.Овчіннікова, нині заслуженого артиста Росії. Своїми голосами і виграшною сценічною зовнішністю підкорювали О.Полякова і Н.Напалков, провідні виконавці партій героїв і героїнь класичної оперети.

Різні амплуа - від травесті до ліричної героїні, - були підвладні В. Прогуновой. Чарівної жіночністю, ліризмом обдаровувала своїх героїнь В.Герасимова. Глядацькі симпатії залучали мужні, цільні образи, створені П.Рябовим. Запам'ятовувалися в гострохарактерних ролях Г.Брилякова і К.Новикова, Б.Манзюк.

У 1965 році Алтайський державний театр музичної комедії вперше виїхав на великі гастролі в Україну.
У 2009 році Алтайський державний театр музичної комедії відсвяткував своє 50-річчя.

За матеріалами сайту театру.

Інші статті з рубрики: