Як і Сибіру - Село Павловськ в Алтайському краї

Загальні відомості про село Павловськ

Павловська велике село, центр однойменного району, раніше робітниче селище з населенням 14445 жителів в Алтайському краї, розташований в долині річки Касман, поруч з Касмалінскім стрічковим сосновим бором , В 60 кілометрах від столиці краю Барнаула , В 40 км від станції залізниці Штабка.

У селі працює авторемонтний завод, сирзавод, хлібокомбінат, лісове господарство, племінне рибрадгоспу «Дзеркальний», фабрика по вирощуванню птиці, ремонтне підприємство, КБО. У Павловську функціонують 5 шкільних комплексів, 4 садка, ДШМ, ДК, сільськогосподарський коледж, ЦРЛ, станція швидкої допомоги, чудовий краєзнавчий музей і галерея, бібліотека, стадіон «Юність».

Історія села Павловська

Село Уривная утворена в 1763 році, розвивалося як одне з найбільших населених пунктів Алтайського заводського гірського округу, було гірничозаводським селищем. Поява селища, зростання його пов'язують з будівництвом підприємства з виплавки срібла Акинфия Демидова. Названо на честь Павла, що посяде трон після цариці Катерини II. Побудована дерев'яні фортечні укріплення Новопавловск в формі зірки, цеху, гребля і виробничий ставок. Руди привозили підводами з Змеіногорска.

Два православні храми побудовані пізніше Введенський і Микільська церква, семінарська школа з підготовки вчителів, купецькі будинки і лавка Удонова з продажу вин, сьогодні в будівлі редакція місцевої газети. У двох інших збережених купецьких особняках сьогодні знаходяться районна бібліотека та військовий комісаріат. Після закриття заводу селище розвивався як торговий і робочий, перероблялася сільськогосподарська продукція.

Пам'ятки села Павловська

Знаменитий Павловський сереброплавільний завод Акинфия Демидова планують зробити філією районного краєзнавчого музею, організовувати пізнавальні екскурсії для гостей краю, адже це був найбільший завод Алтайського гірського округу і країни. Підприємство працювало 130 років, випускаючи особливі сорти бликовое срібла до 450 пудів щорічно. Будівля заводу збереглося, так як при будівництві в цеглу додавали яйця диких птахів. Планується очистити заводський ставок і створити на його берегах туристичну та рекреаційну зону.

Чудовий краєзнавчий історичний музей району з багатющим зборами документів, речей побуту, традиційної культури, художніх виробів розповість гостям про важливі віхи розвитку населеного пункту.

Картинна художня галерея імені Г.Ф. Борунова представляє твори живопису, графіки, скульптури, декоративно-прикладних ремесел, є філією крайового музею образотворчого мистецтва.