У Альметьевске відбулося відкриття нового пам'ятника за мотивами казок Тукая

(Казань, 25 серпня, «Татар-інформ», Дмитро Максимов). У Альметьевске о 15:00 відбулося урочисте відкриття нового пам'ятника за мотивами казок Габдулли Тукая. На церемонії заступник генерального директора ПАТ «Татнефть» Рустам Мухамадеев процитував перед городянами откривок з «Шурале», а керівник виконкому Альметьєвська Марат Гірфанов вручив почесні грамоти куратору проекту і скульптору.

«Багато хто з нас, зайшовши в ліс, побачивши там Шурале, злякалися б і втекли. Габдулла Тукай вчить нас не боятися лісу, а думати про те, що нас чекає за лісом. Це така метафора. Я хотів би, щоб багато хто з вас не дивилися на будь-які труднощі, а дивилися далі - туди, де мрія », - пояснив бачення своєї роботи скульптор Павло Ігнатьєв.

Скульптура «У цьому дивовижному лісі» стала частиною масштабного арт-проекту «Казки про золотих яблуках».

Сюрреалістична робота відомого петербурзького скульптора Павла Ігнатьєва поєднує в собі етнічну історію Татарстану і сучасне вуличне мистецтво. Крім звичної бронзи майстер використовує яскраву поліефірних смол, надаючи скульптурі яскравий, дзеркальний вид. Робота Ігнатьєва прекрасно передає атмосферу з дитинства улюбленої казки.

«Наше місто з кожним днем ​​кращає і красивіше. Я дуже радий, що в Альметьевске стало одним культурним пам'ятником більше. Для мене це ще один привід пишається своїм рідним містом »- зазначив керівник виконкому Альметьєвська Марат Гірфанов.

Арт-проект «Казки про золотих яблуках» реалізується Інститутом дослідження стріт-арту Санкт-Петербурга разом з мистецтвознавцями та істориками Казані за підтримки ПАТ «Татнефть». Куратором і продюсером проекту є Поліна Їжак. Завдяки проекту до 2022 року в Альметьевске з'являться об'єкти живопису, стріт-арту, архітектури та художні інсталяції. Мета програми - створення нового вигляду міста і підтримання культурної спадщини татарської столиці нафтовиків.

Більше цікавого в стрічці медіа сервер - додайте «Татар-інформ» в обрані джерела.