Як вибрати плитку для кухні?

Підбираючи інтер'єр для кухні, насамперед ви повинні будете вибрати підлогову і настінну плитку. Ми поговорили з менеджером компанії Kerama Marazzi і зібрали для вас пару корисних порад.

Стандартна кухня в квартирі економ класу має зону «фартуха», яка вимірюється від 60 до 80 см у висоту. Від підлоги до робочої зони стільниці, де працює господиня, висота становить 80 см. І від неї до верхніх полиць - 60-80 см. Ціла керамічна плитка в стандарті йде близько 60 см. Приблизно розміром 30 на 60, 20 на 20, і т .п. В цілому, розмір плитки значення не має.

Плитку укладають на мокрій зоні кухні: підлогу, і 60-80 см у висоту від підлоги (зона фартуха). Саме ця частина кухні часто брудниться. Тому люди зазвичай вибирають не паркет, а плитку. Адже її легше очистити. До того ж, паркет або будь-яке інше дерево «з'їсть» вода, а плитка буде жити набагато довше.

Джерело фото: panoramaceramica Джерело фото: panoramaceramica.ru

Керамічна плитка піддається будь-яким хімічним засобам, таким як очищають порошки, відбілювач і т.д. Вона ділиться на два види: матова і глянсова. Щоб очистити матову плитку, потрібно докласти більше зусиль ніж на глянсову.

Розмір плитки для підлоги також не має значення. Вода, волога, плями їжі постійно бруднять підлогу і стіни. Тому для швидкого очищення плитки краще вибрати кераміку. Адже спочатку вона призначена була для місць, де багато вологи. Кераміку роблять з білої або червоної глини. Якщо плитка підходить під фасад / дизайн кімнати, можна обкласти всю кухню плиткою. Це справа смаку. Зазвичай ванну всю обкладають плиткою, а на кухні тільки мокру зону.

Колір плитки підбирають під колір гарнітури. Зазвичай вибирають світлі тони: білі, бежеві.

Джерело фото: decorpic Джерело фото: decorpic.ru

Плитки діляться на настінні і підлогові. Настінну плитку можна класти на підлогу, тому що вона не так міцна. А підлогову можна і на стіну класти. Плитка на підлогу обходиться дорожче. Зона фартуха розраховується від 3 до 7 квадратів.

Клей для плитки йде на цементній основі. Між плитками повинен бути зазор. Щоб його залишити, укладальники між плитками ставлять пластикові хрестики. Таким чином обозначіваются рівні лінії. Зазор буває від 1 до 3 мм. Щілини між плитками затираються фугою (біла затірка). Її можна підібрати в тон плитки, щоб візуально їх злити.