Казахстанський балет підкорив Валенсію

31 Грудня 2018 13:34 тисячу триста двадцять два 31 Грудня 2018 13:34 тисячу триста двадцять два   АСТАНА

АСТАНА. КАЗИНФОРМ - В одному з найбільших міст Іспанії не можна дістати квиток на «Лебедине озеро» у виконанні балетної трупи театру «Астана Опера», передає офіційний сайт столичного акімату.

Іспанська публіка створила ажіотаж навколо виступів столичного театру, повідомляє прес-служба театру.

В Іспанії артисти приїхали в складі понад 100 осіб разом з гримерами, костюмерами і машиністами сцени. У Валенсії трупа прибула на запрошення всесвітньо відомого оперного співака Пласідо Домінго. Розкішні декорації до балету П. Чайковського прикрасили сцену Палацу мистецтв Королеви Софії (Валенсія). Театр новий, його відкрили в 2005 році. Зал на 1400 місць швидко наповнився глядачами, яким не терпілося побачити шедевр світової балетної класики.

«Лебедине озеро» вперше було поставлено майже півтора століття тому. З тих пір історія кохання зачарованою дівчата-лебедя Одетти і принца Зігфріда привертає увагу театралів, в першу чергу приголомшливою музикою, а також видовищністю масових сцен і блискучої технічністю сольних партій. Сюжет про дівчину, силою злих чар перетвореної в птицю, досить поширений в казковому фольклорі. У балеті Чайковського принц Зігфрід виступає рятівником Одетти, але його зрада, зумовлена ​​роком, стає невідворотною трагічною провиною.
«Лебедине озеро» вперше було поставлено майже півтора століття тому

29 грудня головні партії в спектаклі виконали заслужений діяч Казахстану Айгер Бекетаева (Одетта-Оділлія), лауреати міжнародних конкурсів Олжас Тарланов (принц Зігфрід), Серік Накиспеков (Шут) і Жанібек Іманкулов (Ротбарт).

Зал стоячи аплодував столичним танцівникам, крики «браво!» Не припинялися, поки солісти не покинув сцену.

Художній керівник балетної трупи - народна артистка Росії Алтинай Асилмуратова. Диригенти - заслужений діяч Казахстану Абзал Мухітдінов і Арман Уразгаліев.