Московська академія хореографії визнана особливо цінним об'єктом культурної спадщини

Московська державна академія хореографії отримала статус особливо цінного об'єкта культурної спадщини. указ про це підписав Президент Росії Володимир Путін.

Згідно з документом, Мінкультури Росії включить освітня установа в державний звід особливо цінних об'єктів, а Уряд Росії забезпечить правові, фінансові та матеріальні умови для діяльності академії.

Московська державна академія хореографії - найстаріше театральне навчальний заклад. Перші класи відкрили 23 грудня 1773 року за наказом імператриці Катерини II. Будівля сучасного училища для підготовки майбутніх артистів балету побудували в 1967 році за проектом архітекторів В. Лебедєва, А. Ларіна і С. Кучанова.

Училище є зразком радянського модернізму. Триповерховий навчальний корпус з інтернатом утворює прямокутник з озеленених внутрішнім двором і зоною відпочинку. Навколо двору по поверхах розподілені всі основні приміщення. В окремій будові розташований театральний корпус, з'єднаний з основною будівлею критою галереєю. У навчальному театрі є механізована сцена з місцем для оркестру.

У різні роки в стінах училища викладали народні і заслужені артисти СРСР, лауреати Державної премії, заслужені діячі мистецтв С.Н. Головкіна, А.Н. Єрмолаєв, П.А. Пестов і інші. Випускниками училища були О.В. Лепешинська, М. Плісецька і М. Лієпа.