Кращі Telegram-канали про культуру. частина I

2. театр
  3. музика
  4. література

Останнім часом Telegram став відмінною платформою для блогів і соціальних медіа. З появою Telegraph в ньому з'явилася можливість розміщувати не тільки невеликі пости, але і лонгріди з простою версткою. В основному телеграм-канали - це агрегатори контенту зі сторонніх ресурсів, проте на просторах месенджера можна знайти і безліч авторських каналів. Сьогодні Buro 24/7 розповідає про популярні і маловідомих, але цікавих каналах про культуру.

Кіно і серіали

На зорі загального захоплення створенням телеграм-каналів про кіно в месенджері писали досить мало. Тепер в Телеграма можна знайти і фільм на вечір, і рецензії на актуальні новинки прокату, і інсайда з російської кіноіндустрії.

Ганебне задоволення. Канал кінознавця Олександра Павлова, де він регулярно пише як про фільми, відомих тільки у вузьких колах, так і про новинки прокату. В рамках постійної рубрики «Культове кіно кожен день» він щодня випускає невеликі рецензії на рідкості світового кінематографа.

Вейдертатуін. Канал про масову культуру, який виріс з невеликого блогу про «Зоряних війнах». Тепер в ньому публікуються не лише рецензії на свіжі фільми, серіали і альбоми, але і колонки про відносини і журналістиці. Згодом ведучий каналу Іван Талачев планує перетворити «Вейдертатуін» в невелику медіаплатформи. До речі, своїм незвичайним назвою він зобов'язаний Твіттеру «Сталінгулаг».

До речі, своїм незвичайним назвою він зобов'язаний Твіттеру «Сталінгулаг»

Нувельваг. Ще один канал про кіно, чия назва нагадує випадковий набір букв. Насправді воно походить від французького nouvelle vague - нова хвиля. Веде канал кінокритик Єгор Бєліков, в сферу його інтересів входить не тільки кінематограф, а й вся стоїть за ним кухня. Крім висвітлення актуального порядку, «Нувельваг» пише про стан вітчизняної і зарубіжної кінокритики, а також індустріальні новини.

Кім-ки-баба-дук. Якщо ви втомилися від нескінченних посилань на новини, рекомендуємо вам звернути увагу на канал шеф-редактора «Кинопоиск» Тетяни Шорохової, який багато в чому замінив її блог «Винтик шоу-бізнесу».

театр

Є в Телеграма та канали про театр.

Вілісов постдраматіческій. Театральний критик Віктор Вілісов, який регулярно пише для Buro 24/7, веде канал, де щодня звітує про переглянутих спектаклях і розповідає про нові тенденції в театральній режисурі. Навіть якщо ви є недосвідченим глядачем і ніколи не читали театрознавчих текстів, але хочете бути в курсі новинок, підписуйтесь на «Вилисова постдраматіческого». Для тих же, кого цікавить не тільки театр, але культура в цілому, є ще і канал «Вілісов скорботний» .

Театр і академія. Молодий канал, присвячений не тільки актуальним спектаклів, а й закулісного життя.

музика

Солідна частина музичних каналів є величезні бібліотеки з музикою і посиланнями на YouTube і Apple Music. Однак в Телеграма є і ряд авторських каналів.

Русский шаффл. Канал про «нової і старої російської музики» справді відкриває її нові глибини: тут вам розкажуть і про політичне підґрунтя вітчизняних хітів, і про маловідомі групах на кшталт «Светри з капюшоном» і «Вихор». Все як у відомому афоризмі про андеграундні групи, в яких число слухачів не повинно перевищувати число учасників.

Постмузика. Якщо вас більше цікавлять масштабні огляди на актуальні релізи, зверніть увагу на ще один новий канал. «Постмузику» запустили всього місяць тому, проте в її рамках вже випущений цілий ряд аналітичних текстів про сучасну музику.

література

Booker. Автор каналу Михайло Сапитон читає книги просто з вражаючою швидкістю і здатний укласти свої враження як в невеликий пост, так і під значний лонгрід на однойменному сайті. Читайте канал, якщо у вас немає часу на читання.

Вершки і корінці. Редактор книжкового сайту «Горький» і співробітник магазина «Фаланстери» пише надзвичайно багато: тут вам і книжкові меми, і огляди новинок, і коментарі на злобу дня. Наздогнати «вершків» абсолютно неможливо, тому навіть не намагайтеся і відразу ставте на Mute - з ранку вас чекатиме ціла газетна шпальта.

Білий шум. Канал письменника і перекладача Олексія Полярінова. Полярінов - автор роману «Пейзаж з падінням Ікара» і переклад Олівера Сакса, Девіда Мітчелла і Девіда Фостера Уоллеса.

Іва дзижчить. Блог контент-директора Олесі Верби. Містить роздуми про глянсову журналістиці, уроки івриту і кращі фотографії з інстаграма.

marxism-fashionism. Канал редактора рубрики «Мода» Ксенії Обухівської. Тут - щоденні посилання на статті та новини моди.

Карнавал. Блог редактора рубрики «Культура» Філіпа Вуячича. Пише про кіно, музиці, серіалах, театрі, книгах - з напрямком явно не визначився.