Що таке IT-парк, кому і навіщо він потрібен? | IT Park - Технопарк у сфері високих технологій «ІТ-парк»

У зв'язку з бурхливим розвитком IT-парку в Казані і початком будівництва його філії в Набережних Челнах якось непомітно в наш лексикон увійшло слово «IT-парк». Але що це таке? Кому і навіщо він потрібен? Журналіст «Челнінского известий» задався цими наївними питаннями і постарався знайти на них відповіді.

Що таке IT?

IT - (ай-ти) скорочене від англійського «information technology», тобто інформаційні технології. Як стверджує Вікіпедія, це технології створення, збереження, управління і обробки даних, в тому числі із застосуванням обчислювальної техніки. Останнім часом під IT найчастіше розуміють комп'ютерні технології. Зокрема, IT мають справу з використанням комп'ютерів і програмного забезпечення для створення, зберігання, обробки, обмеження до передачі і отримання інформації. Фахівців з комп'ютерної техніки і програмування часто називають IT-фахівцями.

Що таке IT-парк?

Повне найменування - державне автономне установа «Технопарк у сфері високих технологій« IT-парк ». Технопарки - це нова форма інтеграції науки і виробництва, яка створюється з метою прискорення розробки і застосування науково-технічних і технологічних досягнень завдяки роботі висококваліфікованих фахівців, використання оснащеної виробничої, експериментальної, інформаційної бази.

Іншими словами, IT-парк - це технопарк, який працює в області інформаційних технологій, місце, де активні, талановиті люди перетворюють свої ідеї в реальні справи. Тут, надаючи сучасну технічну інфраструктуру, фінансову і наукову підтримку, допомагають бізнесменам втілювати в життя найсміливіші рішення.

Кому він потрібен?

Резидентами IT-парку в Казані є такі відомі компанії, як «Майкрософт Україна», ICL КПО ВС, «Барс груп», «Пошта Росії», «Ак Барс» банк, Knock Knock Group та інші. На сьогодні зайнято 100 відсотків офісних площ. Як пише офіційний сайт казанського IT-парку, основною спеціалізацією компаній-резидентів є розробка вітчизняного програмного забезпечення, в тому числі для державного сектора: електронний уряд, надання держпослуг в електронному вигляді.

На російському рівні відомі розробки резидентів по автоматизації галузі охорони здоров'я та освіти. Серед інноваційних проектів варто виділити систему ГЛОНАСС + 112, що об'єднала в єдине ціле роботу всіх служб, які можуть бути задіяні при виникненні НС, з можливостями позиціонування системи ГЛОНАСС.

Більш глобальні плани розвитку республіканського IT-парку пов'язані не тільки з Казанню і Челнах, а й зі створенням в Верхнеуслонскій районі аналога Кремнієвої долини - провідного центру світу з розробки та виробництва комп'ютерів та їх складових (Сан-Франциско, США). З нуля буде створено міні-місто зі своїми житловими зонами, скверами, IT-університетом і офісною будівлею для роботи понад 20 тисяч IT-фахівців.

Чому в Челнах?

Успішний розвиток IT-парку в Казані, відсутність там вільної площі для розміщення нових зацікавлених компаній підштовхнуло керівництво Татарстану до будівництва другого майданчика IT-парку в Набережних Челнах. Його можна вважати копією казанського технопарку з поправкою на розвиток інформаційних технологій в галузях машинобудування, нафтовидобутку і нафтопереробки. Така спеціалізація продиктована економічною специфікою регіону, адже на цій території знаходяться такі великі підприємства, як КАМАЗ, «Соллерс», ТАНЕКО.

У Татарстані хочуть створити аналог Кремнієвої долини, де зможуть працювати 20 тисяч IT-фахівців.

джерело

Але що це таке?
Кому і навіщо він потрібен?
Що таке IT?
Що таке IT-парк?