ФЕСТИВАЛЬ - Пікнік "Афіші" 2010 - Звукі.Ру

"А чи зможуть вони тепер зробити краще?" - ця крамольна думка закрадається в голову в фіналі торішнього Пікніка "Афіші" , Коли під переможні фанфари Madness в Коломенському грянув святковий салют.
По-перше, спланувати і поставити таку ж красиву і переконливу крапку вдруге поспіль - завдання майже нездійсненне: то враження - з розряду штучних, але саме вони задають планку, з якої співвідносяться потім виступи фестивальних хедлайнерів. По-друге, знову зробити ставку на молоду поросль місцевого "інді", якому була віддана на відкуп значна частина музичної програми на Пікнік-2009, не вийшло б при всьому бажанні. Цей ресурс так швидко не заповнюється, а вже ті, хто здатний прокачати багатотисячний натовп на головній сцені, з'являються в обсягах "по чайній ложці в рік". По-третє, фінансова криза ніхто не відміняв, і одвічне питання пошуку спонсорів теж залишався відкритим. По-четверте ... втім, це вже не має значення. Відповідь на питання "Чи можна зробити Пікнік краще?" буде дано менше ніж через рік, і відповідь майже напевно виявиться ствердною.

Музичний лайнап Пікніка-2010 блищить таким розмаїттям, яким навіть його кухонно-розважальні сектора не завжди могли порадувати Музичний лайнап Пікніка-2010 блищить таким розмаїттям, яким навіть його кухонно-розважальні сектора не завжди могли порадувати. Що ми маємо в menu del dia?

- Жанель Моне (Janelle Monae), витягнуті в останній момент як туз з рукава промо-групою Casa, очолить фанк-сцену і імовірно "прибере" інших її учасників. Нібито намальована художником в фотошопі "кіберженщіна" Моне, випустивши бездоганний альбом-епік "The ArchAndroid" в 2010-му, коли велика форма в поп-музиці, здавалося, остаточно померла, в Москву приїжджає з повним складом музикантів, а це ( репортаж Звуків не дасть збрехати ) Видовище вражаюче.

- Мумій Троль цілком зіграють платівку Ікра - "Мумій Троль" цілком зіграють платівку "Ікра". Формат "шоу імені одного альбому" вже давно і успішно випробуваний на європейських фестивалях, і в програмах місцевих клубів потроху відвойовує простір. Але для російських оупен-ейрів це перший досвід, і, що називається, давно пора: ностальгія по 90-му якраз виходить на новий рівень.

- хіп-хоп-секція сильна, і авторитетний лондонський емси Roots Manuva в ній аж ніяк не виглядає головною дійовою особою (за останній рік мені довелося бачити його живцем двічі, і прямо скажемо, це не той лайв, на який потрібно бігти, забувши застебнути гудзики ) - хіп-хоп-секція сильна, і авторитетний лондонський емси Roots Manuva в ній аж ніяк не виглядає головною дійовою особою (за останній рік мені довелося бачити його живцем двічі, і прямо скажемо, це не той лайв, на який потрібно бігти, забувши застебнути гудзики ). Вибирати є з кого: для любителів міцного пацанського репу - Noize MC, який просуває свій другий і "останній" альбом, для тих, хто тяжіє до театралізованим міжсобойчик, - живий сет від "Копів у вогні" .

- англофілів і шанувальники анемічного пост-панку в накладі теж не залишаються: для них в фестивальному слоті припасені Editors, яких на останньому альбомі для чогось знесло в стадіонний колдвейв.

- "головним по танцям" призначений Hercules and Love Affair, проект нью-йоркського реаніматора диско Енді Батлера (Andy Butler), як раз зараз працює над другим полнометражнік і обіцяє з цієї нагоди оновити склад вокалістів.

- по-хорошому дика компанія збирається на сцені "аутсайдерів": від доморослої експериментальної електроніки "Братів по розуму" до сету рульового культової програми 90-х "Трансільванія турбує" Гарика Осипова - якби цього свята ентропії не існувало, його слід було б придумати.

- для тих, хто любить слухати не тільки музику, але і "про музику", буде працювати англомовний лекторій, організований Британською Радою.

І це ще не все. Розклад фестивальних сцен і секцій з'явиться з дня на день, але вже і так зрозуміло: вибір з 101 способу приємно і корисно вбити свого часу в окремо взятий літній день на свіжому повітрі в цьому році буде як ніколи важкий.

Пікнік "Афіші"
Москва, парк "Коломенське"
31 липня 12:00 - 22:00

А чи зможуть вони тепер зробити краще?
Відповідь на питання "Чи можна зробити Пікнік краще?
Що ми маємо в menu del dia?