NEWSru.com :: У Росії хочуть обмежити число показів зарубіжних фільмів: не більше 35% від загального числа фільмів в кінотеатрі

Міністерство культури Росії запропонувало обмежити відсоток щоденних сеансів іноземних фільмів в кінотеатрах. Відповідний законопроект опублікований на сайті відомства ( .pdf ).

Згідно з цим документом, зміни повинні бути внесені в закон "Про державну підтримку кінематографії Російської Федерації".

Кількість сеансів кожного закордонного фільму пропонується обмежити в процентному співвідношенні - не більше 35% від загального числа сеансів всіх фільмів, показ яких здійснюється в такому кінотеатрі протягом дня.

Цікаво, що слово "іноземний", або "закордонний" в проекті закону відсутнє. Там нібито мова йде про 35-відсоткове обмеження на показ взагалі будь-яких фільмів, але в кінці документа є невелика приписка - "вимоги не поширюються на національні фільми".

Таким чином, пропонується законодавчо обмежити тільки кількість сеансів фільмів іноземного виробництва, щоб ця кількість не перевищувала третини від усіх показів.

Міністерство культури РФ регулярно робить спроби послабити конкуренцію на кіноринку на користь вітчизняного виробника.

У травні 2018 року відомство запропонувало прокатнику відкласти прем'єру анімаційної стрічки виробництва США і Канади "прегарний принц", збігається з датою виходу російського мультфільму "Садко".

У січні 2018 року Мінкульт переніс вихід зарубіжного фільму "Пригоди Паддінгтона-2" на більш пізню дату, щоб стрічка не конкурувала в прокаті з вітчизняним кіно, і хотів зрушити прем'єру третьої частини "Того, що біжить в лабіринті", хоча потім чиновники передумали.

Прокатники звинувачували Мінкульт в нанесенні збитку кіноіндустрії, а його главу Володимира Мединського у використанні процедуру видачі прокатних посвідчень в якості інструменту цензури . Міністерство пропонували взагалі усунути від видачі прокатних посвідчень, щоб під приводом відстоювання інтересів вітчизняного кінематографа воно не втручалася в господарську діяльність комерційних підприємств.

У свою чергу Мединський називає "розсунення релізів" ефективним механізмом і неодноразово заявляв, що буде "робити все в інтересах російського кіно, але не в інтересах Голлівуду".