"Донецьк Сіті" став острівцем колишньої мирного життя для жителів окупованого Донецька (ФОТО)

Найбільший торгово-розважальний центр міста «Донецьк Сіті» зупинив свою роботу після того як в Донецьку почалися активні бойові дії. Тоді багато підприємців і торгові мережі не встигли вивести свої товари з орендованих приміщень, але покинули місто самі. В ніч з 22 на 23 липня 2014 року ТРЦ був пограбований людьми зі зброєю і в камуфляжній формі, пише сайт novosti.dn.ua.

Майже через 2 роки очікування під замком, торгово-розважальний центр «Донецьк Сіті» знову відкрився в квітні 2016 року. Відкриття ТРЦ підносилося в місцевій пресі так, ніби незаконна організація «ДНР» побудувала ці будинки, і ввела його в експлуатацію. Було і урочисте перерізання стрічки, і пісні, і танці.
У будівлі працює перший поверх, на якому розташований супермаркет «Парус» (раніше «Варус») і мережа невеликих магазинів.

Саме на цьому поверсі буває найбільше відвідувачів. В основному люди заходять сюди, щоб зробити покупки в супермаркеті. У відділі зберігання речей розміщені листівки з оголошеннями про набір в контрактну армію «ДНР».

На цьому ж поверсі розміщений магазин з продажу мобільних телефонів і аксесуарів «Алло» перейменований в «Алло - GSM».

Магазин з продажу техніки компанії «Apple» перейменували з «IStore.com» в «aStore.com.ru».

ru»

Принцип перейменувань назв відомих магазинів в співзвучні їм широко поширений не тільки в «Донецьк Сіті», але і в цілому на непідконтрольною території області.

Так, магазин спортивного одягу «Спортмастер» стає «МАСТЕРСПОРТ».

Бутик «Woxx» раніше був «Мехх» Бутик «Woxx» раніше був «Мехх».

Бутик «Woxx» раніше був «Мехх»

При цьому залишилися незмінними багатьом відомі бренди, такі як «Zara» і «Colin's», «Adidas», «Odji».

І «Zara» і «Colin's» робили передноворічні знижки для своїх клієнтів, але останній з них не міг вибити в чеку місто і країну.

Майже всі магазини, які сьогодні працюють в «Донецьк Сіті» з'явилися після відновлення роботи в 2016 році і не дуже відомі донеччанам. Серед них: Tom Farr, Hashtag, Trend, Waggon, La Strada і багато інших.

На працюючих поверхах є і порожні приміщення зі старими вивісками. Вільна територія використовується для проведення ярмарків.

Поверхи досить небагатолюдно, а в магазинах і бутиках немає ажіотажу ні перед святами, ні після них.

Деякі власники магазинів, ймовірно, не дочекавшись відвідувачів, виставляють свої товари зі знижкою прямо в холі.

Нове крило «Донецьк Сіті», яке ввели в експлуатацію в кінці 2013 року, як і раніше пустує.

На останньому поверсі працюють зали кінотеатру, правда з восьми кіно показують тільки в трьох - «Дзурліні», «Малкович» і «Окуджава». Фільми тут з'являються після їх виходу в російський кінопрокат. Напередодні новорічних свят адміністрація кінотеатру вирішила зробити платні покази всім відомої комедії «Один вдома» (1990 року випуску). Вартість сеансів на такі покази становила 100 рублів (50 грн. За місцевим курсом). Звична багатьом донеччанам сторона з касами кінотеатру сьогодні пустує. Всі каси перенесли на сторону розважального центру «Фунтура».

Там же працює каток і деякі заклади швидкого харчування.

Серед нових закладів в «Донецьк Сіті» з'явилася «Пельманія» від місцевої торгової марки «Геркулес».

Як стверджують місцеві жителі, для багатьох донеччан ТРЦ «Донецьк Сіті» це такий собі острівець мирного життя, де кожен хоче відчути, що навколо все як і раніше, а поза стінами цього будинку не чути звуки війни.

фото: novosti.dn.ua/
Теги: Донбас , світ , бутик , фото , Донецьк-Сіті