Завкафедрою РАНХиГС запропонувала змінити законопроект про інтеграцію іноземних громадян в Росії

Відбулося спільне засідання Федерального агентства у справах національностей (ФАДН) і Комісії з міграційних питань Ради при Президентові РФ з питань міжнаціональних відносин. З пропозиціями виступила завідувач кафедри Президентської академії Вікторія Леденева .

На розширеному засіданні в ФАДН Росії обговорили підготовку Федерального закону «Про соціальний і культурної адаптації і інтеграції іноземних громадян в Російській Федерації». У дискусії взяли участь представники Адміністрації Президента РФ, Апарату Уряду РФ, МЗС РФ, МВС РФ, Мінпраці РФ і інші експерти.

Присутніх привітав керівник ФАДН Росії Ігор Баринов. У своєму виступі він підкреслив: «Спільними зусиллями необхідно вибудувати модель соціокультурної адаптації та інтеграції мігрантів, яка ляже в основу цього закону. Також важливо визначитися з понятійним апаратом та розмежуванням функцій в сфері адаптації та інтеграції мігрантів між виконавчими органами державної влади та органами державної влади суб'єктів Російської Федерації ».

Завідуюча кафедрою конфліктології і міграційної безпеки Інституту права і національної безпеки (ІПіНБ) РАНХиГС Вікторія Леденева представила пропозиції про перегляд початкового варіанту законопроекту 2012 року з урахуванням сучасних реалій в міграційній сфері. Вона зазначила, що деякі положення законопроекту в частині реалізації трудової діяльності іноземних громадян не відповідають прийнятим в 2015 р законодавчим нормам (наприклад, отримання мігрантами патенту). Вікторія Леденева також звернула увагу учасників засідання на формулювання основних понять «соціальна адаптація» і «соціальна інтеграція» в законопроекті. Дані поняття мають зовсім інші значення в науковій теорії.

29 грудня 2016 Уряд РФ затвердив державну програму Російської Федерації «Реалізація державної національної політики», в рамках якої передбачена підпрограма по соціальній і культурній адаптації та інтеграції мігрантів 29 грудня 2016 Уряд РФ затвердив державну програму Російської Федерації «Реалізація державної національної політики», в рамках якої передбачена підпрограма по соціальній і культурній адаптації та інтеграції мігрантів. Її основна мета - збереження, підтримання міжнаціонального миру і злагоди, міжнаціональної єдності, формування загальногромадянської ідентичності та одночасно збереження етнокультурного різноманіття всіх народів, які проживають в нашій країні.

За підсумками спільного засідання ФАДН і Комісії з міграційних питань Ради при Президентові РФ з питань міжнаціональних відносин була сформована робоча група з підготовки Федерального закону «Про соціальний і культурної адаптації і інтеграції іноземних громадян в Російській Федерації», до складу якої увійшла Вікторія Леденева.

Сайт Федерального агентства у справах національностей: В ФАДН Росії обговорили підготовку Федерального закону «Про соціальний і культурної адаптації і інтеграції іноземних громадян в РФ»