Фотовиставка «Крокус»

крокус афиша

Відкриття 10 квітня 2014р. о 14.00 в холі 1 поверху.

Виставка організована Донецьким обласним краєзнавчим музеєм спільно з Донецьким обласним еколого-натуралістичним центром і присвячена 90-річному ювілею музею.

Щорічно напередодні українського Дня навколишнього середовища в Донецькому обласному краєзнавчому музеї проводиться фотовиставка робіт юних фотографів «Крокус». Саме в цей день хотілося б, нагадати всім людям, яка прекрасна наша земля. Важко знайти людину, душу якої не торкнула б краса бруньки, яка ось-ось перетвориться на маленьке листячко, або як перший, ще зовсім малесенька, але вже яскрава квіточка розкрила свої пелюстки промінцям сонця – тому що вони вісники весни, початок нового життя. Таким вісником весни є і фотовиставка «Крокус». Виставка є своєрідним підсумком обласного конкурсу фоторобіт юних фотохудожників, яка проводиться протягом декількох років. Всього на конкурс представлено близько 600 робіт юних фотомайстрів загальноосвітніх шкіл, гуртків фотостудій Донецького обласного, міського та районних Палаців дитячої та юнацької творчості, юннатів обласного та районних еколого-натуралістичних центрів, навчальних закладів області. «Географія» учасників конкурсу досить широка: міста — Донецьк, Макіївка, Авдіївка, Єнакієве, Дружківка, Костянтинівка, Красноармійськ, Харцизьк, Артемівськ, Ясинувата, юні фотографи — Добропільського, Костянтинівського, Краснолиманського, Мар’їнського, Шахтарського, Старобешівського, Олександрівського, районів. У виставці беруть участь понад 60 авторів.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Конкурсна оцінка робіт проводиться у двох номінаціях:

1. Мрії дитинства (пейзажі);

2. Знай, люби, бережи (тваринний і рослинний світ Донеччини);

Професійне журі визначить кращі фотороботи, які будуть відзначені призами і грамотами.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Природа навколо нас, природа поруч з нами, природа – наш друг… Юним фотографам вдалося зафіксувати камерою найрізноманітніші куточки дикої природи і сюжети з її життя. Це і дикі тварини в природі, і квітучі рослини, і «фантастичні» заходи й сходи сонця, і мальовничі пейзажі нашого краю. Автори шукали свої сюжети влітку і восени, взимку і навесні, протягом світлового дня, а часом і в глибоких сутінках під час прогулянок, екскурсій, екологічних експедицій. Усі фотографії радують і допомагають осягнути таємниці природи. Ці дитячі роботи дають нам надію на краще, надію на добрі справи молодого покоління, на порятунок живої природи. Юні фотохудожники показали, що тільки активна позиція кожного жителя області, розумне і дбайливе ставлення до навколишнього світу допоможе вберегти наш край від екологічного лиха і перетворить його в рідний дім для людини і всього живого. Життєстверджуюча сила робіт фотонатуралістов притягує до себе увагу як юних, так і дорослих глядачів.

І хочеться сподіватися, що КРАСА І РОЗУМ все ж врятують світ!