21 березня. Всесвітній день лялькаря

d_kukolnik

Ідея відзначати у всьому світі Міжнародний день лялькаря прийшла відомому іранському діячеві лялькового театру Джівада Золфагаріхо. У 2000 році на XVIII Конгресі УНІМА в Магдебурзі він виніс дану пропозицію на обговорення. Але, не дивлячись на те, що дискусія про місце і час проведення цього свята була дуже жвавою, це питання так і не було вирішене. Тільки лише через два роки, на засіданні Міжнародної Ради УНІМА, дата святкування була визначена. Традицію Свята лялькарів усього світу відкрив день 21 березня 2003 року, саме в цей весняний день і досі відзначається це лялькове свято.

Міжнародний день лялькаря не має єдиних правил святкування. У цей день прийнято проводити конференції, збори, розігрувати лялькові вистави та влаштовувати фестивалі ляльок і лялькарів, а також, проводити інші заходи, присвячені лялькам і театрам ляльок.

z_3f1e853e

Різноманіття форм представлення в ляльковому театрі визначається різноманітністю видів ляльок і їх систем управління. Розрізняють ляльки-маріонетки, тростинні, рукавичок, планшетні. Ляльки можуть мати розмір від декількох сантиметрів до 2-3 метрів.

Різниця у формах уявлень обумовлюється найчастіше національними традиціями країни, завданнями які поставлені перед акторами режисером-постановником вистави, а також взаємозв’язком ляльок та акторів з художнім оформленням вистави.

kukly

Здатність відображати яскраві риси характеру людини, переконливість іносказання, образна прозивним характерні для мистецтва лялькового театру визначають в репертуарі театрів ляльок сатиричних, а в ряді країн Південно-Східної Азії героїко-патетичних уявлень.

Більшість людей будуть ради отримати в подарунок ляльку, це зайвий раз потішить маленьку дитинку, яка живе в кожному.