NEWSru.com :: Парфьонов, Акунін, Биков, Лазарева та інші діячі культури створюють Лігу виборців

Відомі громадські діячі, представники культурної інтелігенції, журналісти і телеведучі, які брали участь в масштабних масових мітингах протесту, незадовго до запланованих на березень виборів президента Росії вирішили заснувати Лігу виборців
У списку опинилися - журналіст і телеведучий Леонід Парфьонов, письменник Борис Акунін, журналіст і письменник Дмитро Биков, музикант Юрій Шевчук, письменниця Людмила Улицька
Ось Путін вважає, що нас меншість таких. А я вважаю, що нас дуже багато. Що ми дорослі, цивілізовані, пристойні люди. І, до речі кажучи, можемо збиратися і організовуватися

Відомі громадські діячі, представники культурної інтелігенції, журналісти і телеведучі, які брали участь в масштабних масових мітингах протесту 10 грудня на Болотній площі і 24 грудня на проспекті Академіка Сахарова, незадовго до запланованих на березень виборів президента Росії вирішили заснувати Лігу виборців.

Про створення нового об'єднання в своєму блозі написала відома телеведуча Тетяна Лазарєва, яку, за її словами, запросили стати одним із засновників Ліги, і вона, за її власним визнанням, не могла не погодитися. У понеділок пост Лазаревої увійшов в топ найпопулярніших матеріалів "Живого журналу".

Лазарева оприлюднила у своєму ЖЖ список з 16 засновників нової організації, головним завданням якої, як видно, стане відстеження норм виборчого права в Росії. У списку опинилися - журналіст і телеведучий Леонід Парфьонов, письменник Борис Акунін, журналіст і письменник Дмитро Биков, музикант Юрій Шевчук, письменниця Людмила Уліцька.

Серед засновників Ліги також були названі популярні блогери Рустем Адагамов ( drugoi ), Ілля Варламов ( zyalt ) І Дмитро Іванов ( kamikadze-d ). Крім того, в числі засновників фігурують продюсер, композитор і режисер Георгій Васильєв, лікар і громадський активіст Єлизавета Глінка ( doctor-liza ), Політолог Дмитро Орєшкін, видавець і журналіст Сергій Пархоменко, журналістка Ольга Романова, представник руху "Біла стрічка" Олена Тихонова і глава руху "Сині відерця" Петро Шкуматов.

Як повідомила Тетяна Лазарева, в середу, 18 січня, відбудеться прес-конференція організації, на якій, ймовірно, буде оголошено про її цілі і завдання. Крім того, за її словами, незабаром з'явиться сайт Ліги виборців.

"Я сама панічно боюся системи, свавілля і беззаконня, мене ніколи не вчили не тільки тому, як з ними боротися, але навіть просто тому, як з ними спілкуватися. Мій девіз завжди був" Подалі від начальства, ближче до кухні ". І це не єдиний мій страх: я, звичайно ж, боюся все втратити, я, звичайно ж, боюся за своїх дітей. Але я не хочу бачити, як вони будуть жити в такому ж страху - це для мене ще гірше ", - написала Лазарева в блозі.

"Я не політик і ніколи ним не буду, я для цього темна і неосвічена, але якщо я бачу, що моя країна згасає, то я буду чинити опір цьому і закликати до цього всіх, хто так само, як і я, вважає, що моя країна - це і я в тому числі. Ось Путін вважає, що нас меншість таких. А я вважаю, що нас дуже багато. що ми дорослі, цивілізовані, пристойні люди. і, до речі кажучи, можемо збиратися і організовуватися ", - вважає телеведуча .

"Я хочу жити нормально в своїй країні. Але я не можу жити і нічого не бачити навколо. Вірніше, миритися з тим, що я бачу", - пояснила Тетяна Лазарева причини своєї участі в протестному русі.

Нагадаємо, Лазарева раніше взяла участь в мітингу на Болотній площі, і багатьом учасникам сподобалося іронічне виступ телеведучої, яка заявила з трибуни: "Мені 45 років. У мене могли б бути діти вашого віку - 25-20 років, і вони, звичайно ж, були б зі мною тут. І я зараз хочу звернутися до вас: діти мої! Якщо ви прийшли сюди, значить, у вас вже на плечах - голова, а не качан капусти! "

Напередодні мітингу на проспекті Сахарова ЗМІ писали про скандалі за участю Лазаревої, її чоловіка і колеги Михайла Шаца і телеведучої Тіни Канделакі. Тоді Михайло Шац, як і дружина, який брав участь в акції протесту на Болотній площі, поскаржився громадськості, що Канделакі нібито донесла начальству, що подружжя знялися в "сумнівних роликах", які агітують за мітинг 24 грудня. Ображена звинуваченнями Канделакі спочатку, розлютившись, оголосила про рішення піти з телеканалу СТС, але потім заявила, що залишається "Заради дітей" .

Перед мітингом 24 грудня Шац і Лазарєва серед інших діячів культури підписалася під зверненням до влади із закликом не вводити в столицю військові підрозділи, як це було у випадку з Болотної. Подружжя також взяли участь в створенні відеороликів, які закликають прийти на мітинг. Лазарєва в своєму блозі оголошувала про збір коштів на потреби акції. Втім, на самому мітингу 24 грудня подружжя не з'явилися - вони їхали вести корпоратив в Єкатеринбург, про який домовлялися ще до того, як москвичі вийшли мітингувати.

Посередником між опозицією і владою можуть зробити Лукіна

Черговий мітинг опозиції заплановано на 4 лютого. як повідомляє "РБК" , В понеділок стало відомо, що члени президентської Ради з прав людини запропонували зробити головним посередником між владою і народом уповноваженого з прав людини в РФ Володимира Лукіна.

Як зазначають члени ради в спеціальній заяві, "наше суспільство сьогодні нагадує літак, який потрапив в зону турбулентності", що, на їхню думку, є "підставою для перегляду курсу". "Перегляд передбачає колективний пошук вирішення, переговори між владою і суспільством. Дуже своєчасна озвучена напередодні новорічних свят ініціатива Володимира Лукіна взяти на себе роль координатора цих переговорів", - пояснюється в документі.

ЗМІ писали, що раніше роль посередника в діалозі між нинішньою владою і опозицією неодноразово намагався грати колишній віце-прем'єр Олексій Кудрін. Відправлений у відставку восени минулого року екс-міністр економіки на мітингу на проспекті Сахарова заявив, що опозиції треба йти на діалог з владою, за що був обсвистаний учасниками акції.