Виставка "Японський сувенір" в Хабаровську

Додати в обране

Вартість квитків: від 250 руб.

З 6 березня по 30 квітня в Гродековском музеї пройде виставка "Японський сувенір".

Державний музейно-виставковий центр "Росфото" підготував програму "подорожують" виставок для музеїв Росії. Програма призначена для регіональних виставкових залів і музеїв. Завдання програми - надати широкому колу глядачів можливість побачити найцікавіші проекти, що демонструють розвиток вітчизняного та зарубіжного фотомистецтва.
Виставка "Японський сувенір" - це сучасний погляд на фотографічне спадщина епохи Мейдзі (1865-1912).
Загадкова країна островів з таким відмінним від європейського уявлення побутом і культурою розбурхувала уяву європейських обивателів. Коли вона, нарешті, стала доступною (спочатку - для моряків, купців, дипломатів і місіонерів), японські сувеніри завоювали величезну популярність. Європейці охоче скуповували гравюри, віяла, парасольки, нецке і, зрозуміло, фотографії.
Фотографічні портрети "Бідзіна" (прекрасні жінки), міські і сільські типи, жанрові сцени і навіть пейзаж - всі ці "картини переходить світу" ріднять японську фотографію з гравюрою. Як і гравюра, альбумінові відбитки були розфарбовані. Оскільки перші видові фотографії Японії були виконані італійськими, французькими та англійськими фотографами і призначалися для західних покупців, побудова кадру, на відміну від студійної, досить площинний, зйомки, часом вражає своєю глибиною, але на відміну від японської гравюри не обтяжені деталями.
Частина виставки присвячена студійним і пленерною робіт професійних японських фотографів: Кусакабе Кімбея, Уено ХІКОМ, Огава Кадзумаси. Їх імена вписані в "золотий фонд" світової фотографії останньої третини XIX століття. Також виставляються роботи знаменитих європейських авторів, які працювали в Японії: Феліче Беато, Адольфо Фарсарі, Раймунда фон Штілльфрід-Ратеніца, їх японських учнів і колег. Всього буде представлено близько 60 фоторобіт.
Інша частина виставки представлена ​​колекцією експонатів з фондів Гродековского музею. Вона включає предмети декоративно-прикладного мистецтва, японські традиційні іграшки кокесі, віяла і національний одяг.

Відкриття виставки 6 березня в 17:00. Виставка працює до 30 квітня.

Вт-Нд 10: 00-18: 00. Пн-вихідний.
Вхід в музей: від 250 руб.
Телефон для довідок: +7 (4212) 30-63-57.
Місце проведення: вул. Шевченко, 11.