Виставка картин з Третьяковської галереї в Новосибірську

До 1 липня 2018 у   Новосибірському державному художньому музеї   буде працювати виставка «Третьяковська галерея в Новосибірську До 1 липня 2018 у Новосибірському державному художньому музеї буде працювати виставка «Третьяковська галерея в Новосибірську. Живопис і скульптура XVIII - першої половини ХХ століття із зібрання Третьяковської галереї ».

Вперше за останні двадцять п'ять років жителі регіону зможуть ознайомитися з унікальними і видатними творами світового мистецтва.

На виставці будуть представлені знамениті шедеври живопису і скульптури російського мистецтва з колекції московського музею. А також рідкісні архівні матеріали, пов'язані з евакуацією колекції в роки війни.

У першому серед творів Д. Г. Левицького, С. Ф. Щедріна, А. Е. Мартинова, І. Ф. Хруцкого центральне місце займає етюд «Голова Іоанна Хрестителя» кисті прославленого живописця А. А. Іванова, виконаний для картини «Явлення Христа народу (Явище Месії) »(1837-1857, ГТГ).

У другому розділі зібрані твори, що відображають у всьому різноманітті основні напрямки мистецтва другої половини XIX-початку ХХ століття. Це пейзажі А. К. Саврасова, І. І. Шишкіна, І. І. Левітана, А. М. Васнецова, С. А. Виноградова, А. В. Купріна, В. В. Різдвяного, портрети І. Н. Крамського , І. Ю. Рєпіна, А. Я. Головіна, З. Е. Серебрякової і К. Ф. Юона, жанрові сцени В. В. Пукиреву, Ф. С. Журавльова, А. П. Рябушкина. Авторське повторення картини В. І. Сурікова «Підкорення Сибіру Єрмаком» (1895) відтворює історичні обставини минулого, а образ Снігуроньки у виконанні В. М. Васнецова занурює в атмосферу народної казки.

Виставку завершує розділ радянського мистецтва, представлений роботами найбільш значущих художників передвоєнної епохи: М. В. Нестеровим, П. П. Бенькова, В. К. Вітольд Бялиніцький-Біруля, М. Б. Греков, Б. В. Іогансоном, Ю. І. Піменова. Опорні історичні віхи в експозиції відзначають скульптурні твори видатних майстрів М. М. Антокольського та А. С. Голубкіної.

За матеріалами прес-релізу мерії м Новосибірська