В Караганду привезуть оригінали картин Реріхів

11 січня в Караганду привезли справжні картини Реріхів. В обласному краєзнавчому музеї готується виставка «Стежками Серединної Азії». Очікується, що будуть прийняті підвищені заходи безпеки.

Як повідомив nv.kz директор краєзнавчого музею Ержан Нурмаганбетов, Міжнародний центр Реріхів (Москва) зажадав від місцевих організаторів, забезпечити цілодобову озброєну охорону експонатів.

- Чому росіяни побоюються? Тому що одна робота коштує понад одного мільйона доларів. Сума-то не маленька. Потрібно врахувати всі ризики. Тому потрібна і додаткова охорона і окремо розташована будівля. Щоб ніхто не підступився. Картини зустрічають прямо в аеропорту, супроводжують до музею - все під посиленою охороною, - пояснив директор обласного музею образотворчого мистецтва Еркебулан Жумакенов.

Спочатку виставку хотіли проводити в музеї з. Його керівництво два роки вело переговори з міжнародним центром Реріхів. Проблема була в тому, що московських фахівців не влаштовувало приміщення нашого музею, який знаходиться на першому поверсі комунальної висотки. Тоді москвичам і запропонували провести виставку в приміщенні краєзнавчого музею.

Відкриття виставки відбудеться 17 січня о 14.00. В цей же день буде презентовано оновлений після ремонту по «Дорожній карті» музей.

Буде представлена ​​61 картина Миколи Реріха і 9 картин його молодшого сина Святослава. А також фотографії і відеофільми, що розкривають внесок цієї родини в світову культуру. Виставка приурочена до 85-річчя Центрально-Азіатської експедиції академіка. На казахстанський етап експедиції - від кордону з Китаєм до пристані Тополов Мис на озері Зайсан - пішло всього десять днів - з 28 травня по 7 червня 1926 року.

Всього експедиція зайняла чотири роки Всього експедиція зайняла чотири роки. За цей час Микола Костянтинович, його дружина Олена Іванівна і старший син Юрій пройшли складний маршрут по малодоступним районам. Реріхи побували в Індії, Китаї, Казахстані і Монголії. І зібрали унікальний матеріал, для вивчення якого в долині Кулу (Індія) був заснований Інститут гімалайських досліджень «Урусваті» (в перекладі з санскриту - «Світло ранкової зорі»).

Прямо на маршруті Микола Реріх створив понад 500 живописних полотен. Одне з них - «Исток Інду» (1925) включено в експозицію. Велика кількість творів художник написав пізніше, спираючись на начерки, зроблені під час своєї подорожі. За серію картин «Гімалаї» Реріха стали називати в Індії «Майстром гір».

Картини серії «Гімалаї» будуть представлені з уточненими назвами і доповнені полотнами «Дозорний» і «Провідна», «Вісник від Гімалаїв», «Меч Гесер-хана», «Китайська казка», «Річка Чандра», «Буря», «Лахул »,« Тибет »,« Ніч (Зірка Героя) »,« Корабель пустелі »,« Слава Гімалаїв »та іншими творами. На виставці карагандинців також зможуть побачити рідкісний ескіз до триптиху «Розіп'яте людство». Центром експозиції повинна стати картина «Сон Сходу» (1920), створена Миколою Реріхом в Америці незадовго до початку експедиції.

Виставка «Стежками Серединної Азії» буде працювати без вихідних, з 17 січня до 26 лютого. З 9.00 до 18.00. Телефони для довідок: 564-563, 565-889.

Більше новин в Telegram-каналі «Zakon.kz» . Підписуйся!

Чому росіяни побоюються?