У Києві відбудеться виставка за участю художників з синдромом Дауна

Перша в Україні художня виставка про та за участю людей з синдромом Дауна відбудеться в Києві, в креативному просторі Izone з 19 жовтня по 8 листопада.

Про це йдеться в повідомленні всеукраїнської благодійної організації "Даун Синдром", наявному в розпорядженні Укрінформу.

"Виставка - частина проекту інклюзії в культурі, ініційованого Goethe-Institut в Україні в партнерстві з дослідницьким проектом TOUCHDOWN 21 за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина. Партнери - ВБО" Даун Синдром "та креативне співтовариство Izone", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, куратор проекту Лізавета Герман і Марія Ланько відібрали понад 40 робіт, які були створені сучасними українськими художниками за останні 20 років, а також проекти, створені в партнерстві з людьми з синдромом Дауна.

В рамках проекту художники Станіслав Туріна і Катерина Лібкінд за допомогою партнерів з Німеччини з проекту TOUCHDOWN 21 кілька місяців взаємодіяли з людьми з синдромом Дауна, щоб з'ясувати, що їх хвилює найбільше. Саме на ці теми міркують художники, чиї роботи представлені на виставці. Люди з синдромом Дауна виступили співавторами частини творів.

На виставці також представлені арт-об'єкти з Німеччини: роботи художників з синдромом Дауна та серія фотопортретів від Брит Шилінг.

Фото Брит Шилінг

Зокрема, відвідувачі побачать відеороботу - акторську читка за сценарієм, написаним українським актором з синдромом Дауна Олександром Стешенко.

"Сценарії Олександра Стешенка нагадують популярні серіали про кохання і стосунків між людьми. Популярні серіали, які дивляться тисячі глядачів по телебаченню і в Інтернеті. Режисер Павло Юров, художниця-сценографка Катерина Лібкінд, відеографії Ярема Малащук та Роман Хімей, а також запрошені актори поставили спектакль за мотивами сценарію Олександра Стешенка. Увага глядачів зосереджено на тексті сценарію. на сюжеті, діалогах героїв і на особливостях мови. мови, який використовує автор сценарію ", - пояснює Лізавета Герма , Мистецтвознавець і співкуратор виставки.

Гості виставки зможуть побачити роботи сучасних українських художників, таких як Андрій Сагайдаковський, що створює живописні картини на полотнах і килимках; яскраві роботи Мирослава Ягоди і Алевтини Кахідзе, для якої мистецтво є засобом примиритися з проблемами і незручностями у власному житті.