У Києві почався культурний бум

1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

4 вересня 2012, 9:20 Переглядів: 4 вересня 2012, 9:20 Переглядів:   Гудімов: & laquo; У нас глядач & laquo; свіжий & raquo ;, не розпещені виставками, а тому вдячний & raquo ;

Гудімов: & laquo; У нас глядач & laquo; свіжий & raquo ;, не розпещені виставками, а тому вдячний & raquo ;.

Зараз в столиці проходить виставка Моне і Ренуара, чиї полотна оцінюються в 40 млн доларів, в червні були перші Бієнале, а зараз готуються до експозиції Казимира Малевича. Експерти кажуть: в Києві буде проходити все більше і більше знакових культурних подій. А причин тому кілька: реклама від Євро, вкладення в музеї і наш глядач - він, мовляв, у нас ще не дуже досвідчений, а тому вдячний.

МОНЕ І Ренуара. У неділю на сходинках Національного художнього музею вишикувалася черга - тут відкрилася виставка відомих художників 19 - початку 20 століття: Скарбу Моне, Теодора Жеріко, Каміля Коро, Огюста Ренуара.

"Виставку" Нормандія в живописі "запропонувало нам провести посольство Франції, за що ми їм дуже вдячні. Адже така виставка в наших стінах проходить вперше, та ще й так успішно - всього за 8 годин наш музей відвідало понад 2 тис. Осіб, це більше ніж загальне число відвідувачів Національного музею за цілий місяць! ", - розповідає нам співробітниця відділу зв'язків з громадськістю музею Наталія Михайлова. До речі, тут же до цих пір проходить проект "Спляча красуня" україно-канадського художника Тараса Полатайка. "Всі ці проекти дозволяють піти нам від іміджу музею-консерватора, і залучають нових відвідувачів, в тому числі і туристів", - говорить Михайлова.

Читайте також У Києві пройде Міжнародний фестиваль класичної музики

У "Мистецькому Арсеналі" недавно пройшла Перша київська міжнародна бієнале, теж побила всі рекорди відвідуваності. "Її відвідало більше 130 тис. Чоловік, черги шикувалися на кілька кварталів. Зараз у мене в гостях щодня бувають консули і культурні аташе різних держав, які бачать в" Арсеналі "місце культурного паломництва для іноземних туристів", - сказала нам гендиректор "Містецкького Арсеналу "Наталя Заболотна. Вже розпочалася підготовка до виставки Каземіра Малевича - його картини з різних музеїв світу приїдуть до Києва. "Ми вже проводимо переговори з музеями. Це буде друга виставка робіт Малевича на його батьківщині, в Києві. Перша, тільки уявіть, була в 1929 році", - говорить Заболотна.

ФОТО Київ, від якого забирає дар мови

У PinchukArtCentre цієї осені пройде щось схоже на проект "Спляча красуня". "Ми шукаємо українців, які братимуть участь в перформанси художників. В одному випадку для китайського художника потрібен чоловік, який буде читати роман Ернста Хемінгуея. А в другому - шукаємо жінок від 35-45 років, які братимуть участь у перформансі ліванської художниці. Вони будуть читати тексти англійською мовою вголос ", - говорить нам директор з комунікацій Фонду Віктора Пінчука Денис Казван.

Музейники кажуть, що між ними вже навіть почала виникати конкуренція . "Це все змушує ретельніше планувати свої виставки, вибирати краще, виграє ж тільки відвідувач", - говорить Казван.

ПРИЧИНИ. "Київ дійсно стає центром культури, до нас хочуть їхати світові виставки, і нас теж стали частіше запрошувати в інші країни. Тому що на Заході глядач уже звик до цих виставок, він" наївся ", а у нас свіжий глядач, що не розпещений і вдячний ", - говорить відомий галерист Павло Гудімов.

Його колеги додають, що налагоджувати нові контакти допомогло і Євро-2012, яка зробила Києву дуже хорошу рекламу. Крім того, галеристи та музейники вкладають у свій розвиток, адже, наприклад, полотна вартістю мільйони не будуть вести в погано охороняються приміщення з проблемною вентиляцією. "Усе гроші , Які ми заробляємо останнім часом, вкладаємо в кондиціонери, щоб для картин був максимально комфортний мікроклімат ", - розповідав нам раніше директор музею Російського мистецтва Юрій Вакуленко.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "У Києві почався культурний бум". інші влада дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Браткова Анастасия

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.