У Донецькому обласному худмузее відкрилася виставка православних ікон (Фото)

У Донецькому обласному художньому музеї відкрилася виставка православних ікон. Про це повідомляє сайт " Донбас Православний ".

Колекція ікон, якою володіє музей, налічує понад 100 творів сакрального мистецтва різних епох і розмірів. У колекції є і великі способу з іконостасу одного з храмів Російської Півночі, що датуються серединою XVIII століття, і аналойні, і пяднічние ікони з Уралу і Гілки, Слобожанщини та західної України. Вперше ікони з колекції ДОХМ були показані в 1988 році на виставці, присвяченій 1000-річчю Хрещення Русі.

Як зазначає сайт "Донбас Православний", вперше в стінах Донецького худмузея священнослужителями був відслужений молебень на початок доброї справи. Після молебню співробітники музею подякували священиків за молитви і провели для них ознайомчу екскурсію.

У повідомленні вказується, що півроку назад зал, в якому експонувалися ікони, був закритий на ремонт, а колекція зібрана в запасники. За цей час була проведена реставрація деяких творів, а колекція поповнилася кількома досить рідкісними екземплярами. Основним збирачем і охоронцем іконного залу є провідний співробітник музею Тетяна Панова.

Крім того, повідомляє "Донбас Православний", напередодні відкриття виставки, Донецький худмузей відвідала відомий експерт в області іконографії, доктор мистецтвознавства Ірина Бусева-Давидова, яка є провідним науковим співробітником відділу давньоруського і церковного мистецтва НДІ Російської академії мистецтв.

Вона вказала, що "колекція ікон Донецького художнього музею цікава, перш за все, своєю різноманітністю. У ній широко представлені різні іконописні школи, географія та час написання ікон".

На відкритті виставки були присутні священнослужителі Донецької єпархії - благочинний Миколаївського благочиння міста Донецька протоієрей Димитрій Чеверда, настоятель храму святого рівноапостольного князя Володимира міста Донецька протоієрей Георгій Гончаренко і керівник відділу иформационно-просвітницької діяльності Донецької єпархії протоієрей Георгій Гуляєв.

Також, повідомляє православний сайт, в даний час в музеї ведеться робота по виданню каталогу "100 ікон Донецького художнього музею", в якому повинна бути представлена ​​вся колекція. Видання практично готове до виходу, проведена величезна робота по опису ікон, розшифровці іконографії та датування. Однак зараз не вистачає коштів, щоб видати книгу, яка могла б стати путівником не тільки по музейній колекції, а й внеском у духовну скарбницю Донеччини, поданням нашого краю як культурного і духовного центру.

Фото з сайту " Донбас Православний "