«Русский Париж Миколи Дроннікова». Виставка в Літературному музеї (лютий-березень 2012, Москва). Обговорення на LiveInternet

Микола Дронніков
Микола Дронніков. "Геннадій Айгі в майстерні художника Н. Дроннікова", Париж, 2000. Полотно, олія.
«Русский Париж Миколи Дроннікова»
Адреса: Державний Літературний музей, Москва, Трубніковскій пров., Д. 17
Виставка відкрита з 29 лютого по 30 березня 2012 року
У виставкових залах Державного Літературного музею відкрилася персональна виставка художника, скульптора і видавця авторських книг Миколи Дроннікова, який спеціально для цієї експозиції привіз свої роботи з Парижа.

Микола Дронніков. "Володимир Висоцький у паризький друзів", 12 квітня 1975. Папір, олівець.
Микола Єгорович Дронніков народився 2 серпня 1930 в селі Будки Тульської обл. У 1957 закінчив Московське художнє училище пам'яті 1905 року, в 1963 - Московський державний художній інститут ім. В.І. Сурикова. У 1968 під час поїздки до Франції зустрівся з Марком Шагалом. Ця зустріч вплинула на рішення покинути СРСР. З 1972 художник живе і працює в Парижі. В автобіографії Н.Дронніков написав: «Я - відлюдник ... Мій ідеал - художник Відродження. Звідси скульптура, живопис фігуративний і абстрактна, книги з мистецтва та історії Росії, портретна галерея ... Я зображував рух і дух творчості ... »
Ймовірно, тому особливе місце серед робіт Н.Дроннікова займають портрети письменників і діячів культури, виконані ним з натури. На виставці в Літературному музеї представлені портрети: Г.Айгі, В. Аксьонова, В. Астафьєва, Б. Ахмадуліної, І. Бродського, Г.Владімова, А.Вознесенского, В.Висоцького, О. Галича, Н.Горбаневской, І. Губермана, С.Лифаря, В. Максимова, Б.Окуджави, Д.Прігова, Г.Сапгіра, Синявського, О. Солженіцина, Андрія Тарковського, Т.Трастрёмера і ін. Крім портретів, на виставці експонуються живописні та графічні пейзажі Франції : вид на Монмартр від будинку И.С.Тургенева на вулиці Дуе, монастир Бюсі-ан-от, де помер І.С. Шмельов, Сен-Поль-де-Ванс, де жив Марк Шагал, і ін.

Микола Дронніков. "Вид на Монмартр від будинку І.С. Тургенєва на вулиці Дуе", червень 2011. Полотно, олія. Власність художника.
Н.Дронніков відомий і як книговидавець, що випускає книги і листівки, видрукувані тиражами не більше 25 примірників на домашньому друкарському верстаті. В ряду книг, випущених Н.Дронніковим, - вірші та уривки з щоденників його близького друга Г. Айгі, збірник віршів Н.Гончаровой і М. Ларіоновим і ін. Книги та листівки, випущені художником, також можна побачити на виставці.
Французький поет і перекладач Леон Робель так написав про Н.Дроннікове: «Микола Дронніков - самий французький з російських художників і самий російський з французьких. У Франції його підкорюють небо Парижа і світло Луари, тонкі і живі кольори. Він хотів жити і працювати у Франції не стільки через політичні, скільки з естетичних причин - вільно дихати і подорожувати ».

Микола Дронніков. "Йосип Бродський читає вірші", 19 січня 1990. Обгортковий папір, чорний олівець.
Посилання по темі: Детальніше про виставку «Русский Париж Миколи Дроннікова» в Літературному музеї дивись на сайті Нового форуму образотворчого мистецтва HalloART.ru
>>>>>