NEWSru.com :: У ГМИИ ім. Пушкіна відкриється виставка Вільяма Тернера

Один з найбільш очікуваних проектів ГМИИ ім. Пушкіна - виставка класика англійської мистецтва Вільяма Тернера, відкривається в музеї 18 листопада, повідомила РІА Новини" заступник директора ГМИИ Зінаїда Бонамі.

"Приймати в музеї виставку Тернера - велика відповідальність і пошану, його твори розглядаються як національне надбання Англії і рідко коли залишають межі країни", - сказала Бонамі. За її словами, в цьому і полягає особливість британського мистецтва - його мало в музейних зібраннях по всьому світу, за винятком хіба що США.

В останній раз Тернер, якого мистецтвознавці вважають художником швидше імпресіоністичного спрямування, демонструвався в Росії більше 20 років тому, і нинішнє його поява в ГМИИ - факт, якщо не єдиний, то вкрай рідкісний. Вона також розповіла, що всі картини представлені галереєю Tate Britain - одним з найбільших художніх музеїв в світі.

Експозиція "Тернер. 1775-1851" стане візуальним супроводом до традиційного музичного фестивалю "Грудневі вечори": при цьому якихось особливих дизайнерських хитрувань для показу Тернера, як, наприклад, спеціально збудовані тимчасові зали для виставки "Шанель. Мистецтво поза часом", на цей раз не передбачається.

За словами Бонамі, для експонування творів такого бажаного гостя авангардний фон не потрібен, хіба що колористичне рішення виставки оттенит мальовничі переливи його полотен і акварелей.

Як розповіла заступник директора ГМИИ, на узгодження з Tate Britain параметрів транспортування і експонування 40 картин, 70 акварелей і двох гравюр у музею пішов рік, а всі юридичні тонкощі прописані в стосторінкове договорі.

Що стосується фінансової частини проекту, то її забезпечив підприємець, член опікунської ради музею Алішер Усманов - відповідний меморандум був підписаний в березні нинішнього року.

"Незважаючи на світову економічну кризу, обсяги фінансування виставки не змінилися і з точки зору кількості речей - це, зокрема, стосується страховки творів мистецтва, і з точки зору видання каталогів та буклетів до виставки", - зазначила заступник директора ГМИИ.

За її словами, виставка "Тернер.1775-1851" є найдорожчим проектом в історії музею, який здійснюється за рахунок спонсорських коштів - особисто від Усманова і фонду "Мистецтво і спорт", одним із засновників якого він є.

На відкритті виставки очікуються з російської сторони міністр культури РФ Олександр Авдєєв, директор ГМИИ Ірина Антонова, а з британської - посол Великобританії в Росії Анн Прінгл, директор Tate Gallery сер Ніколас Серота, директор Tate Britain Стівен Дюкарев і інші.

При цьому Дюкарев в день офіційного відкриття експозиції прочитає публічну лекцію з англійської мистецтву, ілюстраціями до якої стануть не тільки відомі полотна Тернера, але і його навчальні студії. Розклад лекцій можна подивитися на офіційному сайті ГМИИ.

Джозеф Маллорд Вільям Тернер є одним з найбільших британських живописців кінця XVIII - першої половини XIX століть. Він прославився своїми пейзажними роботами, які зараз виставлені в багатьох музеях світу. Його картинам відведено кілька залів лондонській галереї Tate Britain.