NEWSru.com :: У ГМИИ ім. Пушкіна покажуть роботи Кандинського та "Синіх вершників"

У ГМИИ ім. Пушкіна покажуть роботи Кандинського та "Синіх вершників"

У середу, 5 жовтня, в Державному музеї образотворчих мистецтв імені А.С. Пушкіна відкриється виставка "Кандинський і" Синій вершник ", на якій вперше в Росії будуть представлені твори художників творчого об'єднання" Синій вершник "із зібрання мюнхенської галереї Ленбаххауз, повідомляє OpenSpace .

Інтернаціональне мистецьке об'єднання "Синій вершник" було створено в 1911 році під егідою однойменного альманаху, на сторінках якого Василь Кандинський і Франц Марк виступали від імені молодих європейських художників-авангардистів.

У роботі групи брали участь також танцюристи і композитори. Всіх їх об'єднував інтерес до середньовічного і примітивного мистецтва і художнім рухам того часу - фовізму і кубізму.

На виставці в ГМИИ ім. А.С. Пушкіна буде показано 62 твори, серед яких символистские полотна Франца Штука і Франца Ленбаха, 30 робіт 1902-1911 років Василя Кандинського, а також твори таких відомих художників, як Франц Марк, Пауль Клее, Август Макке, Габріела Мюнтер, Олексій Явленський, Маріанна Веревкина .

Виставка "Кандинський і" Синій вершник "триватиме до 15 січня 2012 року.

У міській галереї в будинку Ленбаха (Stadtische Galerie im Lenbachhaus) представлені картини художників XVIII-XIX століть, які працювали в Мюнхені, твори учасників мюнхенського Сецессиона, але світову популярність музею принесла колекція робіт "Синього вершника".