Кращі фотографії з колекції «Росфото» зберуть на одній виставці

Найбільшому в місті центру фотографії в цьому році виповнюється 10 років. В честь цього з архівів «Росфото» дістануть кращі фотографії, зроблені в Росії з кінця 60-х до початку 90-х років. Всього в Парадному корпусі упереміш розвісять 150 знімків 40 радянсько-російських авторів з Москви, Кірова, Чебоксар, Нижнього Новгорода, Санкт-Петербурга та інших міст країни. Саме так за задумом кураторів буде легше розглянути різні авторські підходи, зрозуміти естетичні та формальні пошуки останньої чверті XX століття і побачити реакцію фотографів на соціально-культурну ситуацію в країні.

Серед авторів - учасник численних виставок Олександр Слюсарев, роботи якого знаходяться в колекціях музеїв Нью-Йорка і Риги, завідувач кафедри урбаністики та дизайну міського середовища гасу і автор п'яти фотоальбомів Володимир АНТОЩЕНКО, що прославився своєю архітектурною серією фотографій «Петербурзькі двори». Серед експонентів і Ігор Мухін, який спеціалізується на документальному і одночасно художньому відтворенні реальності околиць, спальних районів і світу маргіналів. Будуть тут і психологічні портрети латвійського фотографа Гунарс Бінде, і фотографії Миколи Кулебякіна, ілюстрували книги Роб-Гріє і Арсенія Тарковського.

Початок колекції Державного музейно-виставкового центру «Росфото» було покладено в 2002 році. За десять років співробітникам вдалося зібрати величезний архів оригінальних знімків: від портретних дагерротипів 1840-х років до сучасних відбитків. Слідом за виставкою сучасної фотографії восени в «Росфото» пройдуть експозиції фотографій кінця XIX - початку XX століть.

Ігор Лебедєв

куратор виставки

Ми постаралися представити колекцію з різних точок зору, створити якусь панораму того, що відбувалося з кінця 60-х по 90-е. Серед авторів є і професіонали, і любителі, і документалісти, і художники, які сприймали фотографію як інструмент для створення експериментів. З жанрів є і пейзаж, і портрет, і жанрова зйомка, і ню, і сільські зображення, є навіть натюрморт. Ми вибирали ці 150 знімків з тисяч фотографій в нашій колекції, це була дійсно серйозна робота. Потрібно було показати авторський погляд, уникнути повторів, показати еволюцію фотографії в СРСР. Потрібно відзначити, що абсолютно всі фотографії представлені в ручний друку того часу. Ніякого новодела, тільки авторські відбитки, вже самі по собі несуть сліди часу.

Виставка сучасної фотографії
«Росфото», виставковий зал Парадного корпусу, 2-й поверх