Фільм про Далай-ламі покажуть, незважаючи на протести посольства Китаю

Кадр з фільму "Кундун" Мартіна Скорсезе

Те, що представники китайського посольства змусили керівництво Києво-Могилянської академії відмовитися від запланованого показу цього фільму, змусило громадськість створити ініціативну групу, яка буде боротися з комуністичною цензурою та утисками свободи слова в Україні.

У цю групу увійшли журналісти, громадські діячі та правозахисники, небайдужі до тибетської культури.

Ініціативна група відправила звернення в МЗС і посольство Китаю з вимогою припинити втручання у внутрішні справи України.

"Посольство Китаю вже не в перший раз втручається в діяльність українських організацій. Раніше вони вимагали від Українського Гельсінського союзу з прав людини припинити демонстрацію фільмів про Тибет", - заявила одна з учасниць ініціативної групи Ольга Веснянка.

"Фотовиставка" Сила співчуття: історія далай-лами XIV ", присвячена духовному і політичному лідеру Тибету, мала відкритися ще 15 червня в центрі культури і мистецтв Києво-Могилянської академії, де також був запланований показ фільму. Але після втручання представників китайського посольства керівництво академії погодилося закрити вже відкриту виставку фотографій ", - повідомив директор музею радянської окупації і голова товариства" Меморіал "Роман Круцик.

Організатор фотовиставки Олег Ткаченко повідомив, що відскановані фотографії з особистого архіву Далай-лами потрапили до нього з московського центру тибетської культури та інформації.

"У Москві ця виставка пройшла без перешкод з боку влади, після чого мені в електронному вигляді вислали матеріали, а я тут вже все роздрукував", - пояснив він. За словами пана Ткаченка, в Києво-Могилянській академії фотовиставка пропрацювала півдня, після чого адміністрація попросила її забрати. "Частина фотографій буде виставлена ​​в музеї радянської окупації. Розмістити всі матеріали не дозволяє площа музею", - пояснив він.

У лютому 2007 року посольство Китаю вже висловлювало протест проти відкриття в Українському домі виставки, присвяченої Далай-ламі. Тоді на виставку прийшли два представники посольства заявили, що виставка однобока і не відображає діяльність Далай-лами як сепаратиста. Потім адміністрація Українського дому закрила вхід на виставку.

У червні Росія відмовила Далай-ламі в дозволі на в'їзд в країну. Перед цим офіційний Пекін заявив, що "китайський уряд рішуче виступає проти дозволу будь-яких держав на відвідування їх країн Далай-ламою і ведення на їх території розкольницької діяльності проти Китаю".

джерело: економічні вісті

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram