Багатобарвність книжкових виставок: традиції та інновації

Любіть книгу - джерело знання, тільки знання спасительно, тільки воно може зробити нас духовно сильними, чесними, розумними людьми ...

Максим Горький

Завершується 2015 рік - Рік літератури в Росії. При плануванні та організації книжково-ілюстративних виставок в бібліотеці філії ПсковГУ ми не могли не враховувати тематики року, адже виставка є однією з форм масової бібліотечної роботи, за допомогою виставки розкривається частина книжкового фонду, формується читацький інтерес.
У першому семестрі 2015-2016 навчального року в нашій бібліотеці було організовано і проведено близько 30 виставок різної тематики і спрямованості:
- Нові книги;
- На допомогу навчальному процесу;
- До знаменних і пам'ятних дат;
- Тематичні;
- Рекламні та ін.

Протягом семестру продовжувала функціонувати заголовна виставка «2015 - Рік літератури, де були представлені автори-ювіляри, книги-ювіляри, а також творчість Великолуцький письменників і поетів Протягом семестру продовжувала функціонувати заголовна виставка «2015 - Рік літератури, де були представлені автори-ювіляри, книги-ювіляри, а також творчість Великолуцький письменників і поетів. В рамках Року літератури цикл виставок був присвячений ювілеям російських класиків: А.І. Купріна, С.А. Єсеніна, І.А. Буніна, А.А. Блоку, К.М. Симонова, а також ювілею королеви детектива Агати Крісті. Великий читацький інтерес викликала виставка «У« Нобелівку »жіноче обличчя», оформлена з нагоди присудження Нобелівської премії з літератури білоруської письменниці Світлани Алексієвич.
Але все-таки, в першу чергу, наша бібліотека - це бібліотека навчального закладу, що накладає свій відбиток, тому в міру надходження нової навчальної та навчально-методичної літератури традиційно оформлялися виставки та виставки-перегляди «Нові книги». Студентам нового набору СПО і ВО призначалися виставки «Тобі, першокурсник!» І «За рядком підручника». Обов'язково супроводжувалися виставками професійні свята, пов'язані зі спеціальностями та напрямками підготовки, які реалізуються в філії. Так, були організовані виставки «Є у архітектора мрія - висота!» (До Всесвітнього дня архітектури), «Сучасні дороги. Будуємо ми »(до Дня працівників дорожнього господарства),« Право в нашому житті »(до Дня юриста). Варто відзначити, що на будь-якій виставці, де це було можливо, обов'язково відбивався регіональний компонент, краєзнавчі матеріали - тут нас часто виручала періодика.
На допомогу навчальному процесу працювали виставки: «Основи філософії», «Студент і закон», «Мова - крилата пісня Батьківщини», «Гордися професією будівельника», «Я - Громадянин Росії!», «ЕБС IPRbooks» (рекламна виставка про одну з електронних бібліотечних систем, до якої підключений філія). Увагу читачів привернула виставка «До 170-річчя Російського географічного товариства», її «родзинкою» став матеріал про діяльність псковського відділення РГТ, яке в даний час працює на базі ПсковГУ під керівництвом зав. кафедрою географії А.І. Слінчака.
Спеціальний блок був присвячений молодіжним проблемам і здорового способу життя: це виставки про шкоду куріння і про проблему СНІДу. Такі виставки доповнювалися роздатковим матеріалом - листівками, буклетами, (часто підготовленими співробітниками бібліотеки), які можна було взяти з виставки з собою. До речі сказати, часто допомога в оформленні виставок нам люб'язно надає викладач філії О.Г. Нікітенко, за що ми їй дуже вдячні.
Бібліотека-це ж не тільки абонемент, читальний зал і книгосховище, це ще й своєрідний «клуб» - місце зустрічі і спілкування. «Клубна» робота бібліотеки відображена в виставках «Лілії та лілейники» - фотороботи викладача Г.А. Юр'єва; «4 листопада - День народної єдності» (історія свята в поштових листівках); «Нехай завжди буде МАМА!» І ін.
Наступаючий 2016 рік - ювілейний для Великих Лук, виповнюється 850 років з дня першої згадки міста в літописі, напередодні цієї знаменної дати вже оформлена велика барвиста виставка.
Зовсім недавно разом з усією країною ми брали участь в акції «Війна і мир. Читаємо роман », літературні читання доповнювала спеціально оформлена виставка« Левова частка російської літератури »про життя і творчість Л.Н. Толстого. Рік літератури змінюється Роком російського кіно, але тема літератури триває, адже багато творів вітчизняної та зарубіжної класики екранізовані. Часто, подивившись вдалу вподобану екранізацію, хочеться заново перечитати (а комусь і вперше прочитати!) Саму книгу.
А завершується Рік літератури в нашій бібліотеці виставкою «Новий рік і Різдво в літературі», присвяченій традиції різдвяного оповідання. Ми вітаємо всіх своїх читачів з наступаючим Новим Роком та Різдвом і нагадуємо, що традиційним різдвяним подарунком в усі часи вважалася хороша книга, в якій читач знайде не тільки розвага, а й щось більш важливе.
Читати - це мудро!
Читати - це модно!
Читайте - всюди!
Читайте - вільно!
З НОВИМ РОКОМ! З РІЗДВОМ!

Н.Д. Андриянова, І.А. Міхєєва, співробітники бібліотеки