Статуя Свободи в Парижі

1. Паризька статуя Свободи на Лебединому острові
  2. Інші копії статуї Свободи

Так історично склалося, що головна пам'ятка Сполучених Штатів Америки бере своє коріння з Франції. У Парижі можна відшукати три таких монумента різного розміру. Самим відомий розташований на Лебединому острові, недалеко від Ейфелевої вежі.

Паризька статуя Свободи на Лебединому острові

Східна частина Лебединого острова стала притулком для зменшеної статуї Свободи. Підносячись на бетонному п'єдесталі, мідна дама, висотою 11,5 метрів, вдивляється в далекі берега Американського континенту. Спочатку монумент дивився на схід, і тільки в кінці 1930-тих років її погляд звернувся в західному напрямку.

Монумент повністю виготовлений з мідних фрагментів, які кріпляться на міцний металевий каркас особливим способом, де шви практично не помітні. Мідну руду для лиття спеціально завозили з Росії, а каркас перед установкою пройшов безліч випробувань сильними вітрами і водою.

Незважаючи на те, що статуї практично ідентичні, як і було задумано спочатку, все ж вони розрізняються за двома ознаками. Перший - це розмір, як відомо, Паризька Статуя Свободи зменшена в 4 рази. А ось друга відмінність не так помітно, але все ж, якщо сподобаються в звід законів, який утримує дама в лівій руці можна побачити різно кількість дат. У французську написано дві дати, тоді як у американської - одна.

Інші копії статуї Свободи

Ще один подібний експонат знаходиться на експозиції в Музеї мистецтв і ремесел. Розміри статуї дозволяють кожному підійти і розглянути міс Свободу до найдрібніших подробиць. Саме вона є першим макетом, за яким згодом скульптор Огюст Бартольді і створив відому багатьом «Свободу, осяває світ».

Друга статуя розташована біля входу в музей Орсе. Знаходиться тут з 2012 року, до цього перебувала на території Люксембурзького саду.

Третя бронзова статуя Свободи розташована на території Люксембургу саду. Була встановлена ​​відразу ж після переміщення попередньої версії до музею Орсе.
Третя бронзова статуя Свободи розташована на території Люксембургу саду

За весь час статуя Свободи на Лебединому острові покидала своє місце тільки один раз. Сталося це в 1998 році, коли в Японії був офіційно оголошений рік культури Франції. Серед безлічі експонатів з різних музеїв, в країну Висхідного Сонця поїхала і Паризька статуя Свободи. Її тимчасовим місцем проживання став острів Одайба в Токійській затоці. Варто зауважити, що для багатьох жителів Японії це стало відкриттям. Мало хто з них знав про походження американської «Свободи, озаряющей світ»

Подарований в знак підтвердження взаємного співробітництва між двома народами, монумент швидко втратив своє первісне призначення. По закінченню часу, ця статуя скульптора Бартольді перетворилася в символ людської свободи і незалежності не окремо взятого народу, а всього людства.

Оновлене: 10.05.2019