Докладна інформація про країни навчання: Данія

Територія - 43,1 тис. Кв. км
Населення - 5,5 млн чол.
Столиця - Копенгаген (близько 1,8 млн чол.)
Мова - данський
Валюта - датська крона (DKK)
Данія витрачає на освіту близько 8% від ВВП, і це один з найвищих показників у світі. Кількість нобелівських лауреатів в розрахунку на душу населення в цій маленькій країні є одним з найбільших в світі. Все це дозволяє розглядати датські вузи як цікавий варіант для здобуття вищої освіти.
Заголовки статей по країні: Особливості системи вищої освіти

Університетський сектор пропонує навчальні програми трьох циклів: бакалаврат (як правило, тривалістю 3-4 роки), магістратура (Candidatus Degree, як правило, 2 роки навчання після закінчення бакалаврської курсу) і аспірантура (як правило, 3 роки навчання після закінчення магістерського курсу) . Університети також привласнюють ступеня доктора наук (доктор філософії - Dr. Phil., Доктор наук - Dr. Sc. І т. П.) Після 5-8 років наукових досліджень.

Всі вузи використовують європейську систему залікових одиниць (ECTS). Традиційно викладання в датських вищих навчальних закладах ведеться на датському мовою, але сьогодні все більше число вищих навчальних закладів країни пропонують курси англійською мовою. В даний час існує більше 200 магістерських та докторських програм навчання англійською мовою. При цьому один тільки Університет Копенгагена пропонує 500 навчальних курсів і програм англійською.

В цілому всі програми вимагають доброго володіння англійською, підтвердженого результатами здачі тестів TOEFL (213 балів) або IELTS (6.0 балів). Для навчання на програмах, які викладаються на датському, необхідно здати тест The Studytest of Danish as a Foreign Language (Studieprøven i dansk som andetsprog) або The Danish Test 2 (Danskprøve 2). Багато вузів країни пропонують курси данської мови.

Вищі навчальні заклади

Система вищої освіти складається з сектора університетів і коледжів вищої професійної освіти. Університетський сектор налічує 11 університетів, п'ять з яких є багатопрофільними, а інші спеціалізуються в областях інженерії, освіти, ветеринарії, сільського господарства, фармацевтики і ділового адміністрування. У найбільшому вузі країни - Копенгагенському університеті (заснований в 1478 р) - навчається близько 37 тис. Студентів, у тому числі близько 1,3 тис. Студентів з 65 країн світу. Інші вузи нараховують 3-7 тис. Учнів.

Сектор коледжів включає понад 150 спеціалізованих вищих навчальних закладів. Коледжі пропонують професійно орієнтовані програми, розраховані або на два, або на 3-4 роки навчання.

Вартість навчання та проживання

Вартість проживання в гуртожитку складає 1,9-2,5 тис. DKK (240-400 євро) на місяць, оренди квартири - 200-500 євро. Для Копенгагена орієнтовна оцінка витрат така: проживання - 2,2-4 тис. DKK у міс., Харчування - 1,5-2 тис. DKK у міс., Підручники - 1-1,5 тис. DKK у семестр, транспорт - 300-600 DKK в міс. Для іноземних студентів необхідно довести наявність коштів на оплату проживання з розрахунку не менше 4,2 тис. DKK на місяць.

Отримання стипендії для іноземців

Відповідно до Програми угоди про співпрацю в галузі культури, науки і освіти між Данією і Росією Міністерство науки, технологій та інновацій Данії надає громадянам РФ наступні стипендії: стипендії для власників ступенів бакалавра і магістра, які бажають навчатися за програмою докторського циклу, або дослідників (аспірантів і власників докторського ступеня); стипендії на навчання на літніх тритижневих курсах данського мови. Гранти видаються агентством Cirius - урядовим агентством при Міністерстві освіти.

Стипендії призначені для студентів старших курсів, випускників і фахівців, що бажають здійснити стажування або дослідження в будь-якому датському університеті або вищому навчальному закладі іншого типу.

Кандидати повинні звертатися до Міністерства освіти і науки Російської Федерації.

Право прийняття остаточного рішення про надання тому чи іншому кандидату стипендій здійснюється за агентством Cirius. Однією з умов надання стипендії є можливість організації відповідної навчальної програми в Данії. У зв'язку з цим необхідно, щоб кандидат в своїй заяві докладно описав передбачуване напрямок свого навчання (тему дослідження) в Данії. Розмір стипендії становить 5000 датських крон (650 євро) на місяць. Стипендії на навчання протягом більше трьох місяців також покривають медичну страховку. Стипендії видаються на один академічний рік.

Для подачі заяви необхідно заповнити спеціальний бланк заяви агентства Cirius, який можна отримати в Міністерстві освіти і науки РФ. Заповнений бланк повинен бути спрямований в агентство Cirius через Міністерство освіти і науки РФ. Бланк заяви також розміщений на сайті агентства Cirius. Заявки мають бути надіслані в агентство не пізніше 1 березня.

Деякі вузи надають свої власні стипендії для студентів і аспірантів з видатними академічними показниками.

Робота під час навчання

Іноземні студенти мають право підробляти не більше 15 годин на тиждень протягом навчального року і до 37 год в канікули. Однак одержувачі стипендій не мають права на оплачувану роботу в Данії протягом періоду її надання.

Отримання візи

Для отримання довгострокової студентської візи потрібно стандартний пакет документів, що включає підтвердження зарахування на конкретну програму і оплати навчання.

координати посольства

Адреса: 119034 Москва, Пречистенський пер., 9
Тел. (495) 642-6800
Факс (495) 775-0197