«Слово і звук»: на вулиці Баумана виступили Андрій Макаревич і Ів Готьє

(Казань, 14 вересня, «Татар-інформ», Тетяна Іванова). Сьогодні в Казані на вулиці Баумана біля пам'ятника Шаляпіну в рамках літературно-музичного фестивалю «Аксьонов-фест» відбувся концерт, присвячений 80-річчю від дня народження Володимира Висоцького.

Вечір пам'яті барда відвідали російський музикант Андрій Макаревич, французький письменник Ів Готьє, швейцарський тромбоніст Еліас Файнгерш і інші гості фестивалю. Модераторами вечора стали ведучі телеканалу «Ефір» Юлія Арутюнова і Олексій Іванов.

Спочатку провідні нагадали прийшли на захід, що в 1977 році Висоцький відвідував столицю Татарстану. Після цього вони включили запис сказаних тоді слів барда, помітив, як він радий нарешті дістатися до Казані.

Потім до глядачів вийшов Андрій Макаревич. Лідер групи «Машина часу» виконав дві пісні під гітару, після чого зазначив, що в цьому році виповнюється не тільки 80 років від дня народження Володимира Висоцького, але і 100 років від дня народження іншого легендарного барда - Олександра Галича.

«Я радий, що пісні Висоцького досі пам'ятають і люблять, але мені дуже шкода, що пісні і вірші Галича призабули. Молоде покоління вже навряд чи їх згадає, але в них співається про сьогоднішні дні. Наше життя не сильно змінилася, та й люди теж », - констатував Макаревич.

Французький письменник Ів Готьє розповів гостям вечора про те, як він познайомився з творчістю Висоцького в 1970-і роки. Тоді літератор ще не знав російської мови, але сильний голос музиканта справив на нього незабутнє враження, надихнувши на вивчення російської культури.

«Голос - найпотаємніше, багате, улюблене, що було у Володимира Висоцького. І голос - це така частина людини, яка безпосередньо пов'язана з душею. Немає іншого такого органу. І голос Володимира Семеновича зрозумілий без всякого тексту. Саме завдяки йому я став вивчати російську мову, такий гарний і загадковий », - підкреслив письменник.

У вечорі пам'яті взяли участь і татарстанські діячі культури. Вони виконували пісні Висоцького, читали його вірші, згадували про хвилини, коли вперше почули його голос. Не забули вони і про колишнього близьким товаришем барда Василя Аксьонова. Актор Казанського театру юного глядача Денис Крутовських прочитав уривок з книги Олександра Кабакова та Євгена Попова «Аксьонов. Бесіди про одного ».

Бесіди про одного »

Концерт об'єднав глядачів різного віку - як представників старшого покоління, так і молодих людей. Побували на ньому і туристи. Як розповіли кореспонденту ІА «Татар-інформ» гості з Москви, вони потрапили на концерт абсолютно випадково, але не пошкодували про час, проведений в колі шанувальників творчості Володимира Висоцького.

«Ми гуляли і почули про те, що скоро почнеться концерт, вирішили залишитися і подивитися. Я, наприклад, велика шанувальниця Висоцького - неможливо залишатися байдужою до його творчості. Мені здається, я виросла на його піснях. Якщо говорити про якісь конкретні творах, які мені подобаються, то не можу вибрати щось одне - люблю абсолютно все », - сказала в бесіді з кореспондентом ІА« Татар-інформ »москвичка Ірина Кузіна.

Більше цікавого в стрічці медіа сервер - додайте «Татар-інформ» в обрані джерела.