NEWSru.com :: Росія зустріне 80-річчя Володимира Висоцького концертами і унікальними тематичними виставками

25 січня 80 років тому народився один з найпопулярніших людей в країні, співак, поет і актор Володимир Висоцький. На честь цієї події сьогодні пройдуть покази присвячених йому вистав, а також поставлені за його творами концерти і тематичні виставки. Крім того, на цьому тижні російські телеканали покажуть документальні фільми про музиканта, а також церемонію премії Фонду Висоцького.

За словами Микити Висоцького, він взяв участь в більшості проектів, пов'язаних з батьком. "День народження - це начебто сімейну справу, дуже особисте, але ж батько - значуща для країни фігура, тому я, будучи директором музею його пам'яті і керівником фонду, намагаюся тримати планку. Адже Висоцький - не просто мій батько. Він був і залишається голосом народу. Час - найчесніший суддя - це довело ", - сказав син поета.

Як зазначає ТАСС, головним майданчиком святкування ювілею стане Державний культурний центр-музей Висоцького. Аж до 31 січня там можна відвідати виставку "Я, звичайно, повернуся", до якої увійшли портрети артиста і роботи, написані за мотивами його пісень і ролей в спектаклях. Також там відбудеться всеросійський конкурс молодих поетів і авторів "Я люблю, і значить - я живу!"

У Державному Кремлівському палаці (ГКД) буде показаний музичний спектакль "Висоцький. Народження легенди" Московського Губернського театру (МГТ) під керівництвом артиста Сергія Безрукова. У бесіді з агентством Безруков зазначив, що йому хотілося в день 80-річчя Висоцького зіграти цей спектакль саме в ГДК, щоб "його пісні прозвучали в Кремлі".

У Театрі на Таганці пройде допрем'єрний показ вистави режисера Максима Діденко "Біжи, Аліса, біжи", заснованого на музичній казці Висоцького "Аліса в країні чудес". Театр ім. А. С. Пушкіна в день народження музиканта і артиста представить на основній сцені спектакль "Горький. Дно. Висоцький" в постановці Бориса Дьяченко. На сцені театру "Співдружність акторів Таганки" під керівництвом Миколи Губенко в четвер покажуть спектакль, вперше представлений до 60-річного ювілею Висоцького, - "ВВС (Висоцький Володимир Семенович)".

Театр "Біля Нікітських воріт" відзначить 80-річчя Володимира Висоцького спектаклем "Роман про дівчаток", поставленим Марком Розовським по прозі Висоцького. У прес-службі установи відзначили, що вистава йде вже на протязі 28 років і як і раніше викликає непідробний інтерес глядачів. "Біля Нікітських воріт" - єдине місце в Москві, де поставлена ​​проза поета.

Як зазначає "Российская газета", в ефірі Першого каналу пройде щорічна церемонія вручення премії Фонду Висоцького "Своя Колія" (26 січня о 21:30), а також відбудеться прем'єра документального фільму "Володимир Висоцький:" І, посміхаючись, мені ламали крила " (27 січня о 10:20). Крім того, 27 січня на тому ж каналі покажуть ексклюзивні робочі матеріали зі зйомок "Кінопанорами", куди Висоцький приїхав за півроку до своєї смерті.

На "Росії 1" покажуть документальний фільм Олександра Рогаткіна "В гості до Бога не буває запізнень" (26 січня о 23:20), в якому розповідаються маловідомі факти і міститься унікальний відеоматеріал. Крім того, на "Росії К" сьогодні опівночі покажуть "Володимир Висоцький. Монолог", а 27 січня о 18:10 - вечір-посвята "Я, звичайно, повернуся ...".

Володимир Висоцький народився 25 січня 1938 року в Москві. Закінчив Школу-студію МХАТ, після чого був прийнятий в трупу Театру на Таганці в 1964 році. Його дебютом стала невелика роль у виставі "Добра людина з Сезуана". Найяскравішою його роллю в театрі вважається Гамлет у трагедії Шекспіра.

Найбільш примітними роботами Висоцького в кінематографі вважаються його ролі у фільмах "Место встречи изменить нельзя", "Маленькі трагедії", "Інтервенція", "Господар тайги", "Вертикаль", "Служили два товариші", "Розповідь про те, як цар Петро арапа женив "," Короткі зустрічі "," Погана хороша людина ". Володимир Висоцький також увійшов в історію як автор-виконавець своїх пісень. Помер в Москві 25 липня 1980 року в віці 42 років.

Відзначимо, що згідно з недавнім опитуванням ВЦВГД Висоцький досі залишається одним з головних кумирів росіян . Як і 20 років тому, Висоцький зайняв в рейтингу другий рядок, поступившись за популярністю лише космонавту Юрію Гагаріну. Перша людина в космосі набрав 44% голосів, тоді як за Висоцького висловилися 28% респондентів.

Ім'я артиста виявилося знайоме 99% росіян і перш за все асоціюється з його пісенною творчістю. 92% учасників дослідження зізналися, що поважають і цінують спадщина Висоцького. Пісні і фільми за участю Володимира Висоцького чули / дивилися 98% і 92% серед респондентів, яким знайоме його ім'я. Найбільш популярні пісні - "Пісня про друга", "Скелелазка", "Коні вибагливі". Сама запам'яталася роль Висоцького - у фільмі "Місце зустрічі змінити не можна".

67% росіян впевнені, що Володимир Висоцький справив значний вплив на формування поглядів сучасників і наступних поколінь.

"Володимир Семенович Висоцький виявився не тільки кумиром для покоління радянських людей 60-70-х років ХХ століття, співаком, поетом, артистом, але і людиною, який відомий абсолютній більшості росіян через майже 40 років після смерті. Жеглов на екрані, автор" Пісні про одного ", його пісні оцифровані, перекочували з бобін радянських магнітофонів, а образ безкомпромісного сищика Угро став прототипом численних серіалів вже пострадянської епохи", - прокоментував гендиректор фонду ВЦИОМ, кандидат психологічних наук Костянтин Абрамов.