Виставка про поета Маяковського як про travel-блогер

До кінця місяця Державним музеєм історії російської літератури імені В До кінця місяця Державним музеєм історії російської літератури імені В. І. Даля буде представлена ​​виставка «Володимир Маяковський. Там і у нас », присвячену 125-річчю від дня народження поета. Експозиція почне працювати 24 липня в Будинку І. С. Остроухова в Трубніков.

Прес-служба музею пише, що «виставка буде представляти собою своєрідний мікроблог поета, що складається з висловлювань Маяковського і його сучасників, фотографій і кінохроніки, меморіальних речей і художніх творів, листування і документів».

Маяковський неодноразово виїжджав за межі Радянського Союзу, багато разів побував в Парижі, Берліні та інших європейських містах. Поет мріяв здійснити кругосвітню подорож, але найтривалішою поїздкою виявилася поїздка в 1925 році в Америку.

Подорожі йому були необхідні: поет відчував потребу зустрічатися з публікою, популяризувати свою творчість, просуваючи естетику авангарду. Свої враження від поїздок Маяковський фіксував у віршах, нарисах, статтях і доповідях. Таке докладний опис подорожей порівняно з сучасними travel-блогами.

На виставці покажуть: рідко експоновані листування Маяковського з закритої частини Російського держархіву літератури і мистецтва; фотографії та листівки, привезені поетом з подорожі по Америці з фондів госмузея історії російської літератури імені В.І. Даля. Частина експонатів буде представлена ​​вперше.

В рамках експозиції відбудеться творчий вечір Веніаміна Смєхова, пройдуть кураторські покази і пішохідні екскурсії по Москві Маяковського і тематичні лекції від популярних тревел-блогерів і провідних фахівців з творчості великого футуриста, будуть підготовлені дитячі програми і майстер-класи, пройдуть фестивалі, присвячені культурі та мистецтву Німеччини і Мексики 1920-х років.

На відкритті виставки представлять сценарій-ескіз А На відкритті виставки представлять сценарій-ескіз А. Кручених «Народження і смерть Лефа». Показ сценарних начерків, підготовлений проектом «Тоді», пройде під живий акомпанемент саксофоніста, імпровізатора і засновника духового ансамблю «Три О» Сергія Лєтова, який напише музику спеціально до цього сценарію.

Експозицію можна буде відвідати до 10 жовтня.

Всього переглядів: