Біографія Антона Павловича Чехова

Чехов Антон Павлович (1860-1904 рр Чехов Антон Павлович (1860-1904 рр.)

Російський письменник. Народився в Таганрозі. Всі діти родини Чехових були виключно обдарованими, високоосвіченими людьми: Олександр - літератор, лінгвіст, Микола - художник, Михайло - письменник, юрист, Іван-вчитель, відомий московський педагог, Марія -художніца-пейзажисткою.

У 1876 році відбувся переїзд сім'ї Чехових в Москву. Батько, який тримав бакалійну лавку, розорився і змушений був тікати від кредиторів.

У Москві сім'я Чехових довго, майже три роки, живе в тяжкій бідності. В1879 р Антон надходить на медичний факультет Московського університету, де слухав лекції знаменитих професорів - М. Скліфосовського, Г. Захар'їна і ін. В1880 р в журналі «Стрекоза» з'являється його перший друкований твір. З цього часу починається безперервна літературна діяльність Чехова. Він співпрацює з різними журналами, пише в основному в жанрі короткого оповідання, гуморески, сценки, підписуючись псевдонімом.
Після закінчення університету Чехов починає практику повітового лікаря, багато і плідно працює, потім несподівано отримує запрошення на роботу від знаменитого видавця А. С Суворіна в газеті «Новий час».

Збірники творів цього часу - «Строкаті розповіді», «Безневинні мови». З початком регулярного співпраці з газетою Чехов відмовляється від псевдоніму і підписується повним іменем. У 1887 р ставиться перша п'єса Чехова «Іванов». Вперше вона була поставлена ​​в Москві в театрі Картає, дуже популярному московської публіки. В1888 р сім'я Чехових поселяється на Луці, поблизу Сум, Харківської губернії, на дачі поміщиків Линтварьових. Потім Чехов переїжджає до Одеси, Ялти. Повернувшись до Москви, активно приймається за літературну роботу. Незабаром з-під пера Антона Павловича виходить «Нудна історія» і п'єса «Лісовик». Вона була невдало поставлена, Чехов зняв її з репертуару, і, кілька років по тому переробив, давши нову назву - «Дядя Ваня». У цей час написані також повість «Степ», водевілі «Ведмідь», «Лебедина пісня», більш ста оповідань.

У 1890 р Чехов вирушає в Сибір, щоб потім відвідати острів Сахалін - місце заслання засуджених на каторгу. На Сахаліні він справив перепис населення острова, склавши близько 10 тисяч статистичних карток. Через деякий час з'являються нарисові записки «З Сибіру» і «Острів Сахалін», а також такі твори, як «Гусєв», «Баби», «На засланні», «Розповідь невідомої людини», «Вбивство».

Життя в Москві після такої подорожі здається Чехову нецікавою, і він відправляється в Петербург, щоб зустрітися з Суворіним. Вони вирішують разом їхати в Західну Європу і відвідують Відень, Болонью, Венецію, від якої Чехов приходить в захват, а також Флоренцію, Рим, Неаполь, де письменник здійснив сходження на Везувій. З Ніцци Антон Павлович відправляється в Монте-Карло, потім в Париж. В1892 р Чехов купує маєток в Меліхово. Давня мрія жити в селі, бути землевласником здійснилася.

У 1895 р. Чехов приїжджає в Ясну Поляну, щоб познайомитися з Л. Н. Толстим, який давно чекав цього. Згодом Чехов і Толстой часто зустрічаються в Криму. У Меліховський період (1892-1898 рр.) Створені «Палата № 6», «Людина у футлярі», «Бабине царство», «Випадок з практики», «Іонич», «Аґрус». Написаний великий «сільський цикл» творів, таких як «Мужики», «На підводі», «Нова дача», «У службових справах», повість «Три літа», п'єси «Чайка».

В1897 г.у Чехова різко загострився туберкульозний процес, і він змушений лягти в лікарню.

У 1900 р письменника вибирають в почесні академіки Петербурзької Академії наук. О. Л. Кніппер, провідна актриса МХТ, перша виконавиця ролей в чеховських п'єсах, з якої Чехов познайомився на репетиціях в 1898 р і згодом активно листувався, їде в Ялту гостювати у письменника. Тут визначається їх подальше спільне життя.

Зиму 1900-1901 рр. Чехов знаходиться в Ніцці на лікуванні, потім їде до Італії, а в лютому повертається в Ялту. 25 травня А. П. Чехов і О. Л. Кніппер вінчалися. Подружжя не бачилися по кілька місяців, так як Ольга Леонардівна була зайнята в театрі, а Чехов змушений був знаходитися в Ялті за приписом лікарів. У 1904 р ставиться ще одна п'єса Чехова - «Вишневий сад» - останній твір великого письменника і драматурга.

Туберкульозний процес посилюється настільки, що травні 1904 р Чехов залишає Ялту і разом з дружиною їде в Баденвейлер, знаменитий курорт на півдні Німеччини.

Там письменник помер. Похований на Новодівичому кладовищі в Москві.