У Челнах планують викупити в московському архіві рідкісний фільм про місто 1918 року

6.12.2018

Співробітник прес-служби Закамском благочиння Казанської єпархії Дмитро Русин в процесі написання дипломної роботи про історію Боровецкое храму виявив, що існує рідкісна кіноплівка, на якій відображені Набережні Челни в 1918 році. Ця плівка унікальна і збереглася тільки в одному екземплярі в архіві кінофотодокументів в Москві, розповів газеті «БІЗНЕС Online» сам Русин.

Фото: надано Дмитром Русіним Фото: надано Дмитром Русіним

У фільмі знаменитого режисера Дзиги Вертова відображений бій на вулиці Центральній, а в цілому фільм про громадянську війну, в якому є епізод з висадкою десанту червоноармійців в Челнах в районі нинішньої вулиці Центральній.

За словами Русина, в Автоград про фільм ніхто не знає, тому що в описі кінокартини сказано, що це відбувалося в місті Мензелінскій, оскільки Челни в ті роки були лише невідомим селищем. «Сам фільм складається з декількох блоків, і один з них присвячений саме висадці. Я думаю, що цей блок триває хвилин 10-15. На початку 2019 року науковий співробітник з Челнінского історико-краєзнавчого музею відправиться в Москву для оцінки стану даної плівки. Якщо вона в хорошому стані, то будуть замовляти копію. У музеї серйозно зацікавилися цим фільмом », - повідомляв Русин.

печатка

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter